Bilgisayar ilk açıldığında monitörü görmüyor

DarkuncleZ

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Bilgisayarımı başlattığımda monitörüm Windows yükleme ekranına kadar çalışıyor. Ancak Windows yükleme bölümü geçildikten sonra Windows'u açmak için şifre girilen ekranda sinyal yok uyarısı gibi siyah ekranda ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Ekran kapalıyken şifremi girip masaüstüne erişim sağlayabiliyorum (klavye ışıklarım değiştiği için biliyorum). Bilgisayarı HDMI kablosunu çıkarıp taktığımda yeni aygıt bulunma sesi çıkararak ekran açılıyor. Bunu nasıl çözebilirim acaba? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Sürekli HDMI çıkar tak yaparak ekran kartı girişini bozacağım diye çekiniyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar,

Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Bilgisayarımı başlattığımda monitörüm Windows yükleme ekranına kadar çalışıyor. Ancak Windows yükleme bölümü geçildikten sonra Windows'u açmak için şifre girilen ekranda sinyal yok uyarısı gibi siyah ekranda ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Ekran kapalıyken şifremi girip masaüstüne erişim sağlayabiliyorum (klavye ışıklarım değiştiği için biliyorum). Bilgisayarı HDMI kablosunu çıkarıp taktığımda yeni aygıt bulunma sesi çıkararak ekran açılıyor. Bunu nasıl çözebilirim acaba? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Sürekli HDMI çıkar tak yaparak ekran kartı girişini bozacağım diye çekiniyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Ekran kartı sürücüleri ile alakalı gibi geldi. DDU ile kaldır tekrar yükle.

GTX 1050 Ti kullanıyorum. Hangi sürücüyü kurmamı önerirsin? Son sürüm için denemiştim bunu ama tekrar deneyip dönüş yapacağım.

En güncel olanı benim için en sorunsuz olandır.

DDU ile silip kurdunuz mu?

Bir de Monitörün ayarları altında giriş portu hangisi seçili, ona bakın.

Ayrıca ekran kartının üstünde kasa mesatlinin HDMI kablosunun yuvaya tam oturmasını engellemediğinden emin olun.

DDU ile silip kurdunuz mu?

Bir de Monitörün ayarları altında giriş portu hangisi seçili, ona bakın.

Ayrıca ekran kartının üstünde kasa mesatlinin HDMI kablosunun yuvaya tam oturmasını engellemediğinden emin olun.

Hocam arkadaşa üstte DDU ile silmesini ve yüklemesini önerdim ama yine aynı sonucu almış galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı