Bilgisayar ilk açıldığında monitörü görmüyor

DarkuncleZ

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Bilgisayarımı başlattığımda monitörüm Windows yükleme ekranına kadar çalışıyor. Ancak Windows yükleme bölümü geçildikten sonra Windows'u açmak için şifre girilen ekranda sinyal yok uyarısı gibi siyah ekranda ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Ekran kapalıyken şifremi girip masaüstüne erişim sağlayabiliyorum (klavye ışıklarım değiştiği için biliyorum). Bilgisayarı HDMI kablosunu çıkarıp taktığımda yeni aygıt bulunma sesi çıkararak ekran açılıyor. Bunu nasıl çözebilirim acaba? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Sürekli HDMI çıkar tak yaparak ekran kartı girişini bozacağım diye çekiniyorum.

Şimdiden teşekkürler.

DDU kullandığından bahsetmiyor. O yüzden link verdim.
Merhaba. Öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. DDU ile silme işlemi gerçekleştirdim. Hatta silmek için güvenli modda başlatmamın daha iyi olacağını önerdi program ve ben de öyle sildim. Sonrasında bilgisayarım yeniden başladığında yeni sürücüyü Nvidia'nın internet sitesinden manuel seçtim ve indirerek yükledim. Maalesef aynı sorunum devam ediyor, düzelmedi. :(

"Bir de Monitörün ayarları altında giriş portu hangisi seçili, ona bakın." Burada demek istediğini anlamadım maalesef. Monitörüm eski bir monitör LG E2240 VGA girişli. Dönüştürücü ile HDMI'a dönüştürerek kullanıyorum. 4-5 senedir böyle kullanıyorum. Alakası var mıdır bilmiyorum ama bu bilgiyi de ekleyeyim.

Yuvayı da yazın üzerine kontrol ettim. Tam oturuyor orada sorun olduğunu düşünmüyorum.
Bu arada geçen farkettim. Sadece HDMI'ı çıkarıp takınca değil bilgisayarı resetlediğimde de görüntü geliyor.

Son düzenleme:
Bunu baştan belirtmeniz gerekirdi. Sorun muhtemelen dönüştürücü kaynaklı.

Genellikle dönüştürücü kaynaklı dediğiniz gibi benim eski bilgisayarımda dönüştürücü kullanıyordum oda böyleydi.

Bunu baştan belirtmeniz gerekirdi. Sorun muhtemelen dönüştürücü kaynaklı.
Belirtmemişim haklısın ama monitörü yine dönüştürücü ile laptopuma bağladığımda aynı sorunla karşılaşmadığım için problemin ondan kaynaklı olacağını düşünmemiştim. Dönüştürücüyü değiştirmem sorunu çözer mi sizce?

Geri
Yukarı