Çözüldü Bilgisayar ısınmadan kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tahagok

Hectopat
Geceleri oyun yüklerken bilgisayar aniden kapanıyor. Kasanın ışıkları yanıp sönüyor, sonra kapanıyor. Bilgisi olan var mı? Oyun oynarken ya da internete bakarken hiçbir sorun yok. Bilgisayar geceleri saat 2 gibi kapanıyor birden. Ekran kartının vs çalışma saati olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Grafiklerden çok anlamadım umarım yeterlidir bu görüntü.

Ekran görüntüsü 2021-07-29 110803.png

Torrent değil EA Play üzerinden indiriyorum.
Isınma problemi olduğunu sanmıyorum ama PSU olarak Rampage hacker kasasını kullanıyorum 600W olması lazım.
Bana kalırsa sizin de dediğiniz gibi işlemsizlikten kapanıyor. Bunu nasıl düzeltebiliriz?

Sorunu galiba çözdüm. Güç seçeneklerinden sabit disk kapatmak için beklenecek süreyi değiştirdim. Teşekkürler.
Efendim sistem kulanılmadığı için kapanıyor ola bilir. Isı nedenli bi kapanma olsa siz oyun oynarken kapanması gerekir. Yinede h.w.monitor yazılımını kulanarak emin ola bilirsiniz. İşlemci boşda iken ortalama sıcaklık değerleri 40 50 derece ekran kartı boşda iken 30 40 derece dir genelde az farkla üstü yada altı ola biliyor. Sonuçları paylaşırsanız daha iyi bir analız yapıla bilir

HWMonitor yazılımı indirme linki https://download.cpuid.com/hwmonitor/hwmonitor_1.44.exe

Grafiklerden çok anlamadım umarım yeterlidir bu görüntü.

Ekran görüntüsü 2021-07-29 110803.png

Torrent değil EA Play üzerinden indiriyorum.
Isınma problemi olduğunu sanmıyorum ama PSU olarak Rampage hacker kasasını kullanıyorum 600W olması lazım.
Bana kalırsa sizin de dediğiniz gibi işlemsizlikten kapanıyor. Bunu nasıl düzeltebiliriz?

Sorunu galiba çözdüm. Güç seçeneklerinden sabit disk kapatmak için beklenecek süreyi değiştirdim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı