Çözüldü Bilgisayar kapalıyken gelen cızırtı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

merterden19

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar fişe takılı ama çalışmıyorken bir cızırtı geliyor. PSU şüphelendirdi beni. Elektronik bir ses geliyor. Bu nedir? Bi zararı olur mu?
Tam 1 sene oldu sistemi toplayalı. Aldığımdan bu yana bu ses var. Ben güç kaynağından şüphelendim. Fişi çekiyorum bir süre sonra ses kesiliyor.
Hani eskiden ampullerden bir ses gelirdiya cızırtı gibi özellikle şu uzun ampullerden. O tarz bir ses çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sesi kaydetmeniz mümkün müdür? PSU'ya giren kabloda temassızlık yada sorun olabilir. PSU sıkıntılı olabilir. Net bir şey söylemek zor, çünkü ses gelmesi kapalıyken bilgisayar pek normal değil. Hemen başka bir PSU ile deneyin, o PSU'yu sistemden çıkartın sisteminiz kül olmasın aman dikkat.

Benim kasadanda geliyordu zınn diye çok ince bir ses. Hatta burada konu açmıştım yazan kişiler bir problem olmayacağını, ses çok rahatsız ederse şalterini indirmemi söylemişti işkillendim şimdi sesi atabilir misin?

Bilgisayarın değil de monitörün güç kaynağından geliyor olabilir.

Sesi kaydettim nasıl ekliyoruz?
Bilgisayarın değil de monitörün güç kaynağından geliyor olabilir.
Yok kasadan geliyor kapağını açtım kulağımı PSU ya dayadım ordan geliyor.
Sesi yükledim kasanın kapağını açıp PSU ya telefonu iyice yapıştırdım öyle çektim.
Benim kasadanda geliyordu zınn diye çok ince bir ses. Hatta burada konu açmıştım yazan kişiler bir problem olmayacağını, ses çok rahatsız ederse şalterini indirmemi söylemişti işkillendim şimdi sesi atabilir misin?
Ses yükleme sitesi bulamadım. Buradan da eklenmiyor galiba.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video olarak çektim yükledim. Yazılı olarakta anlatayım hızlıca. Fişi takınca ses yok. Bilgisayarı açıp kapatınca ses başlıyor videodaki gibi.

Son düzenleme:
Windows 10 "Hızlı Başlatmayı aç" ayarını kapatır mısın? Güç seçenekleri altında:

1582391050333.png

Konuyu hortlatıyorum. Aynı marka PSU 500W yeni aldım bir gün olmadı aynı ses geliyor bir sorun oldu mu ileride ne yaptınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı