Bilgisayar kapalıyken sarı ışık yanıyor

Emre Kulak

Centipat
Merhaba. Bugün bilgisayarın yanına geldiğimde kasanın içinde sarı ışık yandığını fark ettim. Sistem tamamen kapalı Power ışığı, fanlar her şey kapalı fakat kasanın içinde sarı ışık yanıyor. Yanması normal midir? Neden yanıyor olabilir? Sıkıntı çıkarır mı?

GrkmReyiz

Picopat
Makaleler
1
Açma tuşuna basılı tut. Benim de sistem kapalıyken mouse yanıyordu. Basılı tutunca kapanıyor.

Tarık Abi

Centipat
Yer
ANKARA
Merhaba. Bugün bilgisayarın yanına geldiğimde kasanın içinde sarı ışık yandığını fark ettim. Sistem tamamen kapalı Power ışığı, fanlar her şey kapalı fakat kasanın içinde sarı ışık yanıyor. Yanması normal midir? Neden yanıyor olabilir? Sıkıntı çıkarır mı?
Anakarta göre değişmekle birlikte, BIOS altından ERP seçeneğini Enabled yaparsanız, sisteminizi kapattığınızda %1'lik kalan enerjiyi de kesmiş olursunuz. ERP'yi açıp kaydettikten sonra bir daha dener misiniz?

PcAnlamaz

Nanopat
Makaleler
1
Hocam kapağı söktüğünüzde ufak sarı LED ise anakartın güç alıp almadığını gösteriyor.

gregor cemsa

Decipat
Arkadan PSU şalterini kapat söner. 😍
Bazı anakartların üzerinde güç geldiğine dair led olur.

OarsLyn

Hectopat
Anakarta güç geldiğini gösteriyor. Normal bir şey.

Kn_Bay

Hectopat
Makaleler
1
Anakartın ışığıdır büyük ihtimalle. BIOS'dan bu ışığı kapayabiliyorsunuz.

Yukarı