Bilgisayar kapandığında cızırtı sesi gelmesi

Klarel11

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 2 haftalık bilgisayarım var bilgisayarımı kapattığım zaman (komple fişten çekmiyorum Wi-Fi modem takılı diye) PC kapanıyor ama çok az cızırtı gibi ses geliyor. İçerisine bakıyorum deliklerden anakartın sarı/turuncu ışıkları ve kasa önünde Power düğmesinin yanında mavi ışık yanıyor bu cızıltı neyden kaynaklıdır? Bilgisayar çalışırken mavi ışık gidiyor kasa içi kırmızı aydınlatmalı oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence yeni bir sistem olduğu için biraz paniklemissiniz. Ben her sistemde olabilecek bir ses olduğunu düşünüyorum.

Cızırtı bilgisayarı kapatınca devam mı ediyor? Eğer PSU hala çalışıyorsa bazı bileşenlere elektrik vermeye devam ediyordur büyük ihtimalle. Bu nedenle bobin vızıltısı olabileceğini düşünüyorum. Tam anlamak için bir video atabilir misiniz? Ayrıca sisteminizi yazın.
@Neşeli Enginar abi yolun sapmış senin ya. Alternatif Hayat daha aşağıda.

Olagandisi bir durum yani normal degil acaba hoparlör acik kalmis olabilir mi?

evet mantıklı kulaklığı yatarken çıkarıyorum ses hiç açık değil hoparlörü çok nadir kullanırım ama tam olarak bilmiyorum ses cızırtı şeklinde ve yatağım ile bilgisayarım arasında az fark var haliyle uykuya konsantre olamıyorum.

Cızırtı bilgisayarı kapatınca devam mı ediyor? Eğer PSU hala çalışıyorsa bazı bileşenlere elektrik vermeye devam ediyordur büyük ihtimalle. Bu nedenle bobin vızıltısı olabileceğini düşünüyorum. Tam anlamak için bir video atabilir misiniz? Ayrıca sisteminizi yazın.
@Neşeli Enginar abi yolun sapmış senin ya. Alternatif Hayat daha aşağıda.

Merhaba video çekimi nasıl koyacağım buraya yarın gündüz içinde koymaya çalışacağım.

PC tam kapanmamış olabilir mi? Çünkü ışık yanıyor diyorsun. Veya PSU hala elektrik veriyordur.

PC çalışırken kasa içi kırmızı yanıyor PC kapandığında fanlar duruyor kırmızı ışık sönüyor önde mavi ışık sürekli yanıyor.

Bence yeni bir sistem olduğu için biraz paniklemissiniz. Ben her sistemde olabilecek bir ses olduğunu düşünüyorum.

umarım dediğiniz gibidir..

Normal bir şey. Yatarken veya kullanım dışında PSU düğmesini OFF konumuna getir. Diğer bileşenler zarar görmesin.

Normal bir şey değil arkadaşlar sanki herkeste oluyor gibi siz de. Bildiğiniz bu durumun videosunu kamerayla çekip atın. Bir de sesin ne taraftan geldiğini söyleyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı