Bilgisayar kapanınca uzun bir süre açılmıyor

Xariez

Decapat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Her ne kadar kötü bir sistemim olsa da çok çalıştım almak için. Sorunum şu: Bilgisayarı aciyorum, oynuyorum sonra kapatiyorum ve sonradan tekrar işim oldugunda açma tuşuna basinca işlemci fanı dönüyor, kasanın açma tuşuna ışık gelip gidiyor. Bunların hepsi 1 saniyeden az sürüyor. Sorun nerede? Eğer bozulmuşsa uzun bir süre yaptiramam. Çok korkuyorum.

Arkadaşlar merhaba. Her ne kadar kötü bir sistemim olsa da çok çalıştım almak için. Sorunum şu: Bilgisayarı aciyorum, oynuyorum sonra kapatiyorum ve sonradan tekrar işim oldugunda açma tuşuna basinca işlemci fanı dönüyor, kasanın açma tuşuna ışık gelip gidiyor. Bunların hepsi 1 saniyeden az sürüyor. Sorun nerede? Eğer bozulmuşsa uzun bir süre yaptiramam. Çok korkuyorum.
Anakart voltaj fazlalığı olabilir. Güç verip kesiyor.
t

PSU sorunu olabilir.
Teknik bilginiz var ise CPU sök tak yapın ve sistemi uzay montajda deneyin.

Bende de buna benzer bir sorun vardı. Elektrikler kesilip geri geldiği zaman ya da bilgisayarı kapattıktan sonra ne yaparsam yapayım en az 2 saat bilgisayar açılmıyordu. Sonra evden taşındık şu an Power tuşuna bastığım gibi açılıyor. Yani sorun bilgisayardan kaynaklı olmayabilir. Eğer imkanın varsa ev tesisatı iyi olan bir arkadaşında dene belki sorun düzelir.

Geri
Yukarı