Bilgisayar Kapanması - PAGE FAULT IN NONPAGED AREA

Bilgisayarım aniden kapanıyor. Hiç beklemeden mavi ekran hatası verip kapanıyor. Bazende kasa çalışıyor ama ekran kararıyor ve fare ile klavyenin ışıkları sönüp kalıyor. Yenilerde birde ''Bellek read olamadı.'' hatası alınca RAM'den şüphelendim ama nasıl anlayabilirim hangisinde hata olduğunu?

Hata şu şekilde:

IMAG0639.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellekler bozuk olabilir. Bu programla bellekleri test edebilirsin:

Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı

Kırmızı değerler varsa bellek bozuktur.

Ayrıca kasa çalışırken ekran kararması genelde aşırı ısınan ekran kartına işaret eder.

Recep abi bilyiroum soracagım yer burası degil Çok Özür dilerim affet abi şu hataya bakarsan bi sevinirim abi BATTLEFİELD 3 Oyundayken Bu Hata Meydana Geliyor Bi Bakarsanız Lütfen | Technopat Sosyal
Şimdiden Allah Razı olsun abi saol :(

Belleklere voltaj vermeden desteklemediği değer üzerinden o.c yaptıysanız bu hatayı alabilirsiniz. Bios'u default edin öncelikle çünkü bende de aynısı olmuştu.

Şimdi arkadaşlar Memtest86 ile 2 saat boyunca test ettim ve herhangi bir şey çıkmadı. Ancak testin bitmesini beklemedim 2 saattir sürüyordu.

ORJiLaN daha önce hiç overclock yapmadım yine de default yaparım bir de onu denerim sağol.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı