Bilgisayar kapanmıyor

isimak

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şöyle bir sorunum var: HP masaüstü bilgisayarım var çift çekirdekli.
Daha evvel Windows 7 yüklü idi şimdi Windows 10 yüklü ama arıza aynı kapat komutunu veriyorum kapanıyor fakat 2-3 saniye sonra kendiliğinden restart yapıyor program tekrar başlıyor. Enerji seçenekleri dahil hemen hemen tüm seçenekleri denedim. Üzerinde lisanslı Avast Premium var. Ben şebeke giriş düğmesine bir baypas anahtar koyarak kapanma ile birlkte (siyah ekran geldiğinde) anahtarı 4-5 saniye açık tutuyorum (enerjiyi baypas anahtarından kesiyorum) yaklaşık 5 saniye sonra tekrar bu anahtar vasıtasıyla enerji verdiğimde restart olmuyor PC kapanmış oluyor. (Aynı işlem PC'nin elektrik fişini çekerek de yapılabilir) böyle bir şeyle karşılaştınız mı?

Sanırım bu soruunuzu çözebilir.

Öncelikle cevaplarız için teşekkürler. Hızlı başlatı kapattım farketmedi. Kapat komutunu verdiğimde standart olarak kapanıyor enerji kesilmesinden 2-3 sn sonra pc tekrar baştan başlıyor. Ama bu ilave ettiğim anahtardan enerji kesilmesinin hemen ardından elektriği 5sn kesip tekrar açtığımda herşey normale dönüyor ben start düğmesine basmadan pc çalşmıyor. Bende psu dan şüphe ediyorum. Standart kapatmada pc enerjisini kestiği anda psu içindeki kondansatör deşarj olamadığından tekrar enerji veriyor diye düşünüyorum tabi mantık kurmaya çalışıyorum. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı