Bilgisayar kapanmıyor

escuro

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,
Son 2-3 gündür karşılaştığım sorundan bahsedeyim, umarım çözümü bulunur.
Bilgisayarı kapatmama rağmen kasa çalışır durumda kalıyor. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim acaba?

Öncelikle merhaba,
Son 2-3 gündür karşılaştığım sorundan bahsedeyim, umarım çözümü bulunur.
Bilgisayarı kapatmama rağmen kasa çalışır durumda kalıyor. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim acaba?

Denetim masası > donanım ve ses > güç seçenekleri sayfasına geliyoruz. Sonra soldan güç düğmelerinin yapacaklarını seçin'e tıklıyoruz. Üstte şu anda kullanılmayan ayarları değiştir'e tıklıyoruz ve altta kapatma ayarları başlığı altında hızlı başlatmayı aç tikini boş bırakıyoruz. Değişiklikleri kaydet dedikten sonra sorunumuz halloluyor ;) -alıntıdır.

Başlat kısmına gelip cmd yazın enterlayın. Gelen pencereye shutdown /s yazıp enterlayın bilgisayar kapanır. Bunu yazmaya uğraşmam diyorsanız masaüstünde yeni metin belgesi oluşturun içine sadece shutdown /s yazıp CTRL + S ile farklı kaydet kısmını açın kapat.vbs olarak ayarlayın ismini ve kaydedin. Masaüstüne kaydetmeyi unutmayın. Her bastığınızda bilgisayar kapanır. Eğer shutdown /r yazarsanız da yeniden başlar.

Denetim masası > donanım ve ses > güç seçenekleri sayfasına geliyoruz. Sonra soldan güç düğmelerinin yapacaklarını seçin'e tıklıyoruz. Üstte şu anda kullanılmayan ayarları değiştir'e tıklıyoruz ve altta kapatma ayarları başlığı altında hızlı başlatmayı aç tikini boş bırakıyoruz. Değişiklikleri kaydet dedikten sonra sorunumuz halloluyor ;) -alıntıdır.
dediğiniz konuma gittim fakat hızlı başlatmayı aç kutucuğu zaten tiksizdi.
2-3 gün önce ekran kartı güncellemesi yaptınız mı? Benim başıma böyle bir şey, hep ekran kartı sürücüsünü gucelledigimde, geliyordu. DDU ile sürücüyü kaldırıp ve tekrar yükleyin yine olacak mi?
evet 3-4 gün öncesinde bir güncelleme yapmıştım. ddu dediğiniz tam olarak nedir nerede bulurum?

Geri
Yukarı