Bilgisayar karşısında otururken üşüyor musunuz?

• Konuyu başlatan Lucie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 13B
@BigSmoke ellerin buz gibi olması sıkıntı işte. Kolay kolay da ısınmaz eller ayaklar. Eğer mause kullanan varsa, kesinlikle kolunuzun dirsek kısmına kadar altta masa olmalı.
Öyle de rahat mouse kullanılmazki, masanın köşesine bileğini dayayacaksın mouse u öyle tutacaksın en kralı öyle.

Yetersiz uyku da üşümeyi tetikleyebilir. Ben yeterince uyumadığım zamanlarda bilgisayar başında uykum geldiği zaman aynı zamanda da üşümeye başladığımı biliyorum.

@Silinen üye
Benim tam olarak tam tersi işte. Bilekten sonra aşağı uzanıyor kollarım, üstüne bir de bileğimin en ince yeri masanın da kenar kısmına geliyor iyice lastikle sıkmış hissiyatı veriyor uzun sürede.

Yeni bir koltuk almayı düşünüyorum en azından bileklerimle dirseğimin aynı hizada olacağı.

Ufak çaplı ceza yediğimden geç yazıyorum.. Belirtmeyi unutmuşum ellerim ve ayaklarım çok soğuk.

Bilgisayar başında vücudum değil de ellerim buz gibi oluyor. Sanırsam bu sandalyenin masadan fazla aşağıda olması. Yani oturuşa göre değişmekle birlikte eller klavye ve farenin üzerindeyken bilekten gerisi yukarıya değil de aşağıya doğru uzanıyor.

Bu bir nevi ellerimizi havaya kaldırıp bir kaç dakika beklemek gibi. Kan dolaşımıyla alaka kurdum açıkçası. Bembeyaz oluyor ve soğuyor.

Dediğnizi cezam bitinceye kadar uyguladım. Gerçekten şimdi daha iyi ellerim. Soğuk ama hafif soğukluk var acı veren soğukluk yok. Ayrıca klavyenin ayaklarını kapadım, amörtisörlü koltuğumu en yükseğe aldım. Klavye bileklerimden aşağıda duruyor.

Bu üşümenin bilgisayarla ilgisi yok yalnız. :)

Belirtmeyi unutmuşum. Dışarda sokakta üşümüyorlar sadece biyerde hareketsiz kaldığımda.

Masaüstü kullanıyorum, AMD sistemim olduğu için, kasayı, egzozunu bacağıma denk gelecek şekilde çevirdim. Kış boyunca ayak bileklerimden içeri sıcak sıcak hafa üflüyor,zahmetsizce ısınıyorum.

Oha. Harikaymış eski kasam olsa bende yapıyordum onu. Oyunlara girdiğim zaman, ekran kartının olduğu konumda iki tane 120mm fan vardı ekran kartının sıcaklığı o fandan çıkıyordu.

Öyle de rahat mouse kullanılmazki, masanın köşesine bileğini dayayacaksın mouse u öyle tutacaksın en kralı öyle.

Ellerim ve bileklerim klavye ve mouse'dan yüksek duruyorlar şuan. Böyle daha iyimiş.

Elektrikli ayak isiticisi var, ondan alirsan, bir de oturdugun koltuga elektrikli battaniye koyarsan sorunun cozulur. Tabii yine de doktora git bence.
Sadece ellerim ve ayaklarım üşüyor oturduğum koltuk sıcaktır. :)

Yetersiz uyku da üşümeyi tetikleyebilir. Ben yeterince uyumadığım zamanlarda bilgisayar başında uykum geldiği zaman aynı zamanda da üşümeye başladığımı biliyorum.
Buna katılıyorum sırf uyuma nedenim budur.

İlginiz için sağolun. Bir nevi ellerim daha sıcak. Ayaklarım üşüyor ama oda normaldir. Doktora tekrardan görünüceğim. B12 düşmüş olabilir yine.

Big thx :D @BigSmoke

Son düzenleme:
Sadece klavye ile oyun oynuyorum, ellerimi kaldırdığımda klavyede ter lekesi kalıyor 🙂
Kulaklarım zaten korumada ama ayaklarım çıplak dolaşıyorum, öyle böyle değil dönüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı