Bilgisayar kasamdan gelen değişik ses

Erdinç 31

Kilopat
Daha fazla  
Kasamdan bir uğultu sesi geliyor bu ses daha çok bir şeyin titremesi ve dolayısı ile kasanın o titreşimi bir şekilde sese dönüştürmesi gibi bir ses. Kasanın üstüne basınç yaptığımda ses gidiyor ve bu ses kasanın yan kapaklarına baskı yaptığımda da azalıyor ve gidiyor mesela kasayı hafif oynatıyorum ses kesiliyor ardından tekrar başlıyor. Derse falan konsantre olamıyorum bir fikriniz var mıdır acaba bu ses nereden geliyor, çözümü nedir?
Kasam Cooler Master markasının Silecio 650 Pure modeli.
Bu sesin işlemci ya da kasa fanlarından gelmediğine eminim tek tek hepsini durdurup baktım böyle bas ağırlıklı boğuk bir ses.

HDD ile kasa arasına araya uygun bir kauçuk malzeme koymanız lazım sesi emer sıkıntı kalmaz.
HDD'den kaynaklandığını nasıl anlarım diyorsan ise HDD test programı çalıştır HDD'nin yanına yaklaş dinle anlarsın.

Gerçekten doğru, nasıl anladınız kronik bir sorun mu var yoksa benim kullandığım mı sıkıntılı? Şimdi bacaklarını daha kaliteli olanıyla değiştirdim (kauçuk var) ses kesildi.
WhatsApp Image 2020-04-13 at 22.59.22 (1).jpeg

Gerçekten doğru, nasıl anladınız kronik bir sorun mu var yoksa benim kullandığım mı sıkıntılı? Şimdi bacaklarını daha kaliteli olanıyla değiştirdim (kauçuk var) ses kesildi.Eki Görüntüle 535207
aynısından bende de var masada deprem aynı dert bende de vardı kasa deli gibi titriyordu önce radyatorlerden geliyor sandım radyatorleri iptal ettim sonra fanları sonra işlemci ekran kartı derken en son bu çakal kaldı bi çektim fişini ses gitti çıkardım attım camdan aşagı sonra icinde bilgilerim oldugunu hatırladım gittim aldım calıstı dedim bukadar saglam bir hdd atılmaz sese katlanıyoruz devam :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı