Bilgisayar Kasanın İçindeyken Kapanıyor

Baran_Deniz

Femtopat
Bilgisayar kasanın icindeyken 45 veya 40 dakika sonra kapanıyor. Kasanın dışına çıkarıp uzay sistem yaptıktan sonra kapanmıyor. Ben bu sorunu nasıl çözerim? Cok sıkıntı oldu böyle bilgisayar cok kötü oluyor. Gigabyte GA-G41M combo anakart modelim. Nasıl düzeltirim, yardım eder misiniz? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar kasanın icindeyken 45 veya 40 dakika sonra kapanıyor. Kasanın dışına çıkarıp uzay sistem yaptıktan sonra kapanmıyor. Ben bu sorunu nasıl çözerim? Cok sıkıntı oldu böyle bilgisayar cok kötü oluyor. Gigabyte GA-G41M combo anakart modelim. Nasıl düzeltirim, yardım eder misiniz? :)
Bilgisayar kasanın içindeyken kapanıyor tabiri değişik olmuş fakat ısınma problemi oluyor olabilir veya kabloların birinde bir temesızlık olabilir fanlarını kontrol ettin mi?

Kasanın hava akışında sıkıntılar varsa yüksek sıcaklıktan kaynaklı kapanmalar görmeniz normaldir. Fan çıkışlarını kontrol edin. Sıcaklık değerlerinize bakın.

Kasanın anakarta takılan USB kabloları gibi parçalardan da olabilir kasanın içine koy ve sadece Power kablosu takarak başla ve sistemi test et ya sıcaklıklardan ya da o kablolardan birinden kaynaklı bir sorun olabilir.

PSU'dan kaynaklı olabilir buradan sorunu çözmeniz çok olasıksız bir profesyonele götürün donanımsal arızaya müdahale yapamayız.
Kasanın anakarta takılan USB kabloları gibi parçalardan da olabilir kasanın içine koy ve sadece Power kablosu takarak başla ve sistemi test et ya sıcaklıklardan ya da o kablolardan birinden kaynaklı bir sorun olabilir.

Bu adam onu yapabilecek düzeydemi.

Kesinlikle bilgisayarı bir profesyonele götür.

İyi niyetimle anlatmak istedim yapabilir yapamaz artık gerisi ona kalıyor ben olası çözüm yollarını anlatmak istedim yine de. Ama bazıları dediğiniz gibi herkes her işi yapabilecek düzeyde değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı