Bilgisayar kasası için bebek kilidi

hcdmn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, masaüstü bilgisayarım bizim ufaklık tarafından sürekli kurcalanmakta. Gelip gidip güç düğmesine basıyor, yeniden başlatma düğmesine basıyor. Acaba bilgisayar kasası için çocuk kilidi tarzında bir malzeme var mı?

Bende de oluyordu. Çözüm basit. Deodorant kapağını alıp bant ile sağlam olacak bir şekilde güç düğmesinin önünü kapatmak. Gerekirse bantı kasanın etrafından çevirin. :)

Biraz ilkel olacak belki ama benim aklıma şey geldi Kasa boyutunda büyük bir karton kutu bulup sadece eksoz fan tarafı ve ön fan tarafı kesilip ters şekilde kasaya geçirsen kasanın dümeleri kapanacak şekilde nasıl olur ?

Ben 3x3 cm boyutlarında ortası delik ince bir metal plakayi silikon tabancası ile power tuşunun üzerine yapistirmistim, açacağım zaman kalemin ucu ile delikten basiyordum lakin büyüyünce çözdü olayı, 2.5 yaşına kadar iyi idare ettik ama, sonrası için başka çözüm gerekli bence, mesela yazılım ile klavyeden bir kaç tuş kombinasyonu ile açılabilse harika olur

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı