Bilgisayar Kasası için Marka Tavsiyesi

Aynen öyle kardeşim. Bişey bilmiyor CM master case 5 güzel kasa aklımda bu var zaten boşuna evest aldık. Boşuna para harcadık. Akü alırken neye dikkat etmem lazım ?

Haklısında adam gibi satıcı eleman alsalar tamam derim. Güç kaynağı alırken neye dikkat etmem lazım? Yardımcı olurmusunuz ?

Selamlar. Ben de kasa almak istiyorum fakat duyduğuma göre anakart türünün kasayla uyumlu olması gerekiyormuş. Fakat bütçe kasaya en fazla 200 lira gitmeli çünkü güç kaynağı gibi almam gereken diğer şeyler de var .

Yardımcı olursanız sevinirim mAtx - Atx önemi var mıdır uyumlu olması gereken faktörleri de yazarsanız çok sevinirim.Teşekkürler

Kasada önemli olan kriterler genelde yapıldığı malzeme ve kalitesinden ibaret. Cooler Master bu konuda yıllarını vermiş çok başarılı bir firmadır. Tabi ki Cooler Master dışında kalitesi yüksek firmalar yok değil. Örneğin: Corsair, Thermaltake, Phanteks, Nzxt gibi firmalar piyasada başarılı satışlar yapan firmalardır.

eskiden bunu gold bilgisayar yapıyordu elinde kalmış bilgisayarları öve öve müşterilere satıyorlardı. Şimdi aynı hareketleri Vatan Bilgisayar yapıyor. Bilgisayar bileşenlerinden az çok anladığım için hiçbir zaman satıcının sözüyle bu parçaları almadım. Ama hayatımda ilk defa kasa almak için vatan bilgisayarın sitesine girdim orada Everest diye bir marka gördüm üstelik 80 plus bronze 750 watt görünce fiyat da 550 tl civarı olunca tabi beni cezbetti. Üstelik ürün hakkında da 50 yi geçik mükemmel yorum, üstüne de adamlar kasayı tanıtmak için 8 dk lık video çekmişler. E tabi bunları görünce, kasadan anlamayan ben bu kasa alınır dedim ve aldım.

msi x470 gaming plus
ryzen 5 2600
16 gb gskill ram 3200 mhz
amd saphire hd 6570 ekran kartı
2 tb hdd

li sistemi kasaya monte ettim ve gücü verince ledler yanıp söndü.. 2-3 defa denedim sonra zorlamıyım dedim. son kez kasayı vatan bilgisayara geri götürmeden önce denedim dün sanki hafif bir duman verdi gözle çok hafif görünür. birşey mi yandı anlamadım. kasayı götürdüm orada çalıştırdılar. iadesi için müsteri hizmetleri ile konuştum. servise yazı yazdılar. kasa hiç çalışmadığı için belki de çok şanslıyım.
Şimdi Thermaltake almaya karar verdim. v31 v51 ya da wiev27 alacam sizce hangisini almalıyım.

Not: başımdan geçen olayı özellikle yazdım. Benim gibi kasa almayı bilmeyenlerin kulağına küpe olsun. Bir de maalesef kasayı aldıktan sonra malum marka hakkında araştırma yaptım. 80 plus bronze diye kimse gidip almasın bu markayı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı