Bilgisayar kasası nasıl temizlenmeli?

Ben senelerdir öyle yapıyorum bizzat denendi. O sakala traj köpüğü sürülen beyaz fırçayla temizliyorum mis mis 🤌

Hem tozları alacak kadar sık, hem parçalara zarar vermeyecek kadar yumuşak. Adeta PC temizlemek için üretilmiş. Benim aklımda bu vardı :). Ama sizin yöntem de güzelmiş :).

1608245139823.png

Süpürge ve sıcak hava kullanma.
Fırça ve diş fırçası gibi şeyler ben önermem sürtünmeden kaynaklı statik elektrik yüklersin ben bu ürünü kullanıyorum sana da tavsiye ederim ayrıca kasayı temizlerken mümkün olduğunca bileşenlerle temastan kaçın veya statik eldiven kullan onun haricinde fön makinesinin soğuk kısmı ile hava üfleyebilirsin linkini bıraktığım ürünle temizleyebilirsin bu işlemlerde fırçaya etil alkol kolonya veya devre temizleyici sürebilirsin kulak çöpü ile fan kanatalarını temizlersin. Gerisi senin yaratıcılığında.

Ally 8 Parça Anti Statik Pc Board Temizleme Tamir Fırça Set (akilliphone.com)
Best EL200 Contact Cleaner Devre Temizleyici Yağsız 200 ml - BEST - Yapı Kimyasalları ve İzolasyon (nalburcuk.com)
Teşekkür ederim. Yüksek ihtimal 2'sinide alacağım. Anakart ve Ekran kartının üstünden Devre temizleyici sıkılmış fırça ile geçsem sıkıntı olmaz değil mi ?
Ben senelerdir öyle yapıyorum bizzat denendi. O sakala tıraş köpüğü sürülen beyaz fırçayla temizliyorum mis mis 🤌 Fırça yumuşacık olduğu için hiçbir çizik yapmadı benim fanlarda hala yaşıyorlar 3070 abilerinin yanı başında.
Statik elektrik oluşur mu ?

Teşekkür ederim. Yüksek ihtimal 2'sini de alacağım. Anakart ve ekran kartının üstünden devre temizleyici sıkılmış fırça ile geçsem sıkıntı olmaz değil mi?

Statik elektrik oluşur mu?

Abartmadığın sürece olmaz ama yine de sen ekran kartını fazla kurcalama bas soğuk havayı bir şey kalmaz.

Abartmadığın sürece olmaz ama yine de sen ekran kartını fazla kurcalama bas soğuk havayı bir şey kalmaz.
Yani özetle fanları fırça ile Anakart ve Ekran kartını fön makinesinin soğuk ayarıyla temizlenebilir.
Peki siz Ekran kartını ne ile temizliyorsunuz ? Önerdiğiniz fırçalarla mı ? Fön makinesi ile mi ?

Reis şimdi güzelce dinle, 2 sayfa yorumları okudum ve arkadaşlar haklılar güzel fikirler sunmuşlar ben şimdi tüm o yorumları tek yorumda birleştiriyorum. İmkanın var ise konpresör alabilirsin. En ince toz tabakası dışında fanda, ızgaralarda, ekran kartı işlemci soğutucu boruları arasında ne var ne yok dümdüz eder. Kimi der ki hava üflerken fanları döndürme statik elektriklenme yaparak parçalara zarar verebilir, ben buna inanmıyorum ben basarım havayı fanlar 3k RPM de dönerler bu zamana kadar PC bozulmadı bu yüzden. Kompresörü bastıktan sonra kuru ve parçacık bırakmayan bir bezle yapışık ince toz tabakasını alabilirsin görünen yerlerden. İmkanın yoksa ve kompresör alamıyorsan fan temizliği için ıslak mendil ile parmaklarını kullanarak tertemiz yapabilirsin, neden ıslak mendil diyorum çünkü fırça ile temizlersen evet temizlenir ama o tozlar uçarak başka parçalara konarlar ve bir parçayı temizliyim derken diğer parçayı toz edersin, ya da ucu çok yumuşak bir fırça ile yavaş hareketlerle iyice tozları sök ardından çok az nemli bir bez ile ortalığı dolan al sana fabrika çıkışlı tertemiz kasa.

Reis şimdi güzelce dinle, 2 sayfa yorumları okudum ve arkadaşlar haklılar güzel fikirler sunmuşlar ben şimdi tüm o yorumları tek yorumda birleştiriyorum. İmkanın var ise konpresör alabilirsin. En ince toz tabakası dışında fanda, ızgaralarda, ekran kartı işlemci soğutucu boruları arasında ne var ne yok dümdüz eder. Kimi der ki hava üflerken fanları döndürme statik elektriklenme yaparak parçalara zarar verebilir, ben buna inanmıyorum ben basarım havayı fanlar 3K RPM'de dönerler bu zamana kadar PC bozulmadı bu yüzden. Kompresörü bastıktan sonra kuru ve parçacık bırakmayan bir bezle yapışık ince toz tabakasını alabilirsin görünen yerlerden. İmkanın yoksa ve kompresör alamıyorsan fan temizliği için ıslak mendil ile parmaklarını kullanarak tertemiz yapabilirsin, neden ıslak mendil diyorum çünkü fırça ile temizlersen evet temizlenir ama o tozlar başka uçarak başka parçalara konarlar ve bir parçayı temizliyim derken diğer parçayı toz edersin, ya da ucu çok yumuşak bir fırça ile yavaş hareketlerle iyice tozları sök ardından çok az nemli bir bez ile ortalığı dolan al sana fabrika çıkışlı tertemiz kasa.

Tamam. Teşekkür ederim. Değerlendireceğim.

Soğuk hava tutuyorum ve statik fırça ya biraz kolonya sürdükten sonra temizliyorum pamuğa devre temizleyici sıkıp fanlarını temizliyorum.

Sizce kompresör nasıl bir seçenek?

Yeni konular

Geri
Yukarı