Bilgisayar kasasından elektrik çarpıyor

Kenen1

Centipat
Merhaba. Yeni bilgisayar topladım. Kasaya dokunduğumda elektrik çarpıyordu, yere koydum. Yerde çarpmıyor ama geri masaya koyduğumda elektrik çarpıyor. Neden dolayı böyle olabilir? Yardımcı olur musunuz?

Hayır sadece kasanın arka kısmına değiyor resimini attım yukarıya bakarmısınız

Koblo uclarına elektrik bantınız varsa izole edin yoksa nylon ısıya dayanıklı her şey olur birde o geçişyerlerinde kasaya değen kablolarda soyulma var mı kontrol edin güç kaynağının sabitlenmesi için normalden büyük bir vida vs kullandınız mı ? anakartın vidasız kalan deliği var mı titreşim ve oynamalarda kasaya direk temes edecek ?

Koblo uclarına elektrik bantınız varsa izole edin yoksa nylon ısıya dayanıklı her şey olur birde o geçişyerlerinde kasaya değen kablolarda soyulma var mı kontrol edin güç kaynağının sabitlenmesi için normalden büyük bir vida vs kullandınız mı ? anakartın vidasız kalan deliği var mı titreşim ve oynamalarda kasaya direk temes edecek ?
Prizler topraksızmış onları yaptıracağım yorum için teşekkürler ama 1-2 gün böyle kullansam bir şey olur mu ekran kartınada elektrik geliyor

Bilmiyorum ama prize gelen kablolar 2 tane yani topraksız , ekran kartınada elektrik geliyor bir sıkıntı yapar mı ? Oynasam

Dediğim gibi ana hat topraklı mı buda önemlidir düzeltme imkanınız yoksa uzatma kablosu fiş çoğaltıcı vs olmadan prize sadece pc takılı olarak kullanın ek voltaj çeken cihaz olmasın özellikle sürekli devrede olamyan anlık akım çeken şeyler olmasın.

Çözüm garip olabilir ama kasanın metal bir parçasından kablo çekip çiviyle betona çakabilirsiniz ya da kalorifer peteğine de çakabilirsiniz

Sonra da evi su bassın kaçaktan dolayı herkesi elektrik çarpsın bizde akşam haberlerinde izleyelim “bilgisayarındaki sorun için foruma danıştı başına gelmeyen kalmadı” 😂 şaka bir yana elektrik şakaya gelmez prizi kontrol ettirin topraklama yoksa ona göre davranın elektrik tesisatınızı kontrol ettirmenizde fayda var.

Sonra da evi su bassın kaçaktan dolayı herkesi elektrik çarpsın bizde akşam haberlerinde izleyelim“ bilgisayarındaki sorun için foruma danıştı başına gelmeyen kalmadı” 😂 şaka bir yana elektrik şakaya gelmez prizi kontrol ettirin topraklama yoksa ona göre davranın elektrik tesisatınızı kontrol ettirmenizde fayda var.
Evet ettireceğim elektrik hattımı ama yeni pc topladım ekran kasadaki gibi ekran kartınada elektrik geliyordu bozar mı 😅

Evet ettireceğim elektrik hattımı ama yeni PC topladım ekran kasadaki gibi ekran kartınada elektrik geliyordu bozar mı 😅

Toprak hattı kaçak akımı toprağa iletir ve böylelikle cihazları kaçak akımdan korur. Sizi elektrik çarpıyorsa kaçak akım var demektir bu da bilgisayar dahil evdeki tüm cihazlara sorun oluşturabilir hatta size bile zarar verebilir. Ben şahsım adına bu riski göze alıp sizi yönlendiremem tavsiyem sadece gerekli kontrollerin yaptırılması tarafında olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı