Bilgisayar kasasından gelen cızırtı sesi

Leontes

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımdan 2 türlü cızırtı sesi geliyor bunun birincisi belirli aralıklarla gelen cızırtı sesi. Diğeri ise bir oyuna girdiğimde gelen tiz uzun bir cızırtı sesi. Sesin kaynağını bir türlü bulamadım. Sizlerle video paylaşacağım. Videonun 10 ve 25. saniyesinde belirli aralıklarla duyulan cızırtı sesini duyacaksınız. 2.30 dakikadan sonra ise fan sesinden pek net duyulmasa da uzun olan cızırtıyı duyacaksınız dediğim gibi fan sesinden pek net duyulmuyor olabilir kusura bakmayın. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kısa olanlar 12 ve 25. saniyede duyuluyor. Evet hdd var sistemimde. ekran kartım daha 1 haftalık geri göndermeli miyim ?
Coil Whine muhtemelen. 2:30'daki ses CW'ye çok benziyor, oyuna girdiğinizde bu sesin çıkması normal.
Kartım 1 haftalık daha yeni aldım bir de bu cızırtılar çıktığında oyunlarımda kasmalar meydana geliyor

Son düzenleme:
@Leontes Hangi oyunu açtığınızda uzun cızırtı sesi duyuyorsunuz ve bu ses her oyunda mı geliyor? Bana göre uzun ve kısa cızırtılar işlemciye yük bindirdikçe oluşuyor ve oyunda ki arayüz ve ya yükleme yapmaya çalıştığı kısımlarda artıyor.

Kasa kapağının metal kısmını açarak işlemci arkasını dinleme şansınız var mı? Sesin o kısımdan yoğun geldiğini göreceksiniz.

@Leontes Hangi oyunu açtığınızda uzun cızırtı sesi duyuyorsunuz ve bu ses her oyunda mı geliyor? Bana göre uzun ve kısa cızırtılar işlemciye yük bindirdikçe oluşuyor ve oyunda ki arayüz ve ya yükleme yapmaya çalıştığı kısımlarda artıyor.

Kasa kapağının metal kısmını açarak işlemci arkasını dinleme şansınız var mı? Sesin o kısımdan yoğun geldiğini göreceksiniz.
Bu sıralar genellikle lost ark oynuyorum ve dediğiniz gibi yükleme kısımları olsun haritanın yoğun olduğu kısımlar olsun bu sesi sürekli duyuyorum sıcaklık ve fps olarak bi sorun yok ama yine de takılmalar oluyor ve aşırı rahatsız oluyorum. Diğer oyunlarda da meydana geliyor ara sıra

Bende de benzer bir ses geliyordu sıvı soğutucunun fanından geliyormuş. Çalışır vaziyetteyken tüm fanları elle durdurun ses kesilirse sorun oradadır. Sonrasında ne olacağını tekrar araştırmanızı öneririm. Ben fanı söktüm direkt. :)

Bende de benzer bir ses geliyordu sıvı soğutucunun fanından geliyormuş. Çalışır vaziyetteyken tüm fanları elle durdurun ses kesilirse sorun oradadır. Sonrasında ne olacağını tekrar araştırmanızı öneririm. Ben fanı söktüm direkt. :)

Öndeki 3 fan ve egzoz fanını durdurdum ve o küçük cızırtı sesi kesildi gibi uzun süredir duymuyorum ancak uzun ulan cızırtı hala devam ediyor o da ekran kartından geliyor galiba tam anlayamadım

Oyuna girip yük bindirdiğimde küçük cızırtı da yeniden başladı

Geri
Yukarı