Bilgisayar kasasından gelen yoğun ses

illumuratti

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir süredir bilgisayarımın kasasından tuhaf bir ses geliyor. Başlarda kasaya ufak darbeler atınca ses yok oluyordu, sonra daha sert vurmam gerekmeye başladı. Şu anda ne yaparsam yapayım ses gitmiyor. Güç kaynağından geliyor gibi güç kaynağını açıp fanını temizledim ancak hala yoğun bir ses var. Güç kaynağımın ömrünü tamamladığını düşünüyorum 5 senedir kullanıyorum günlük ortalama 5 - 6 saat açık kalıyor makine. Sesin linkini yüklüyorum eğer güç kaynağından geldiğine emin olacak arkadaşlar varsa yenisini sipariş edeceğim şimdiden teşekkür ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasanızın önünde bulunan fanları ortasına hafifçe bastırarak durdurun. Sesin kesildiği fanın rulmanı bozulmuştur değiştirmeniz gerek.(fanları ortasına basarak durdurmaya dikkat edin). Ayrıca o kasayı bi temizleyin 😄

Merhaba, bir süredir bilgisayarımın kasasından tuhaf bir ses geliyor. Başlarda kasaya ufak darbeler atınca ses yok oluyordu, sonra daha sert vurmam gerekmeye başladı. Şu anda ne yaparsam yapayım ses gitmiyor. Güç kaynağından geliyor gibi güç kaynağını açıp fanını temizledim ancak hala yoğun bir ses var. Güç kaynağımın ömrünü tamamladığını düşünüyorum 5 senedir kullanıyorum günlük ortalama 5 - 6 saat açık kalıyor makine. Sesin linkini yüklüyorum eğer güç kaynağından geldiğine emin olacak arkadaşlar varsa yenisini sipariş edeceğim şimdiden teşekkür ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Maşallah fanlarınız o kadar tozlu ki beni kurtarın diye bağrıyor. Sisteminizi tozlardan arındırın fan sesi gibi.

Kasan çok pis sadece güç kaynağını değil diğer fanları da temizle. Güç kaynakları bozulmaya başladığı zaman sistemde kapanmalar, yük altında resetlemeler vs yaşanır.

Vurarak çözülmeyeceği kesin gibi. :D Bence tamir etmeyle ya da ettirmeyle hiç uğraşmayın bu bahaneyle güç kaynağınızı değişmiş olursunuz. Güç kaynağı önemli bir parça. Yeni güç kaynağınızın +80 olduğundan emin olun.

Ses Power fanındanda geliyor olabilir yakın zamanda bende yaşadım garanti olsun diye bütün fanlarımı değiştirdim ama fanların yağlanabilirse yağla belki yeni fan almak zorunda kalmazsın bilgisayarıda bir bakıma sok derim performans düşüşü yaşarsın benden demesi.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Ekran kartımda fan yok haliyle ilk fırsatta güç kaynağını değiştireceğim sanırım böyle kullanmak bilgisayarın sağlığı açısında iyi olmaz herhalde her halükarda kulak sağlığım açısından iyi olmayacağı kesin 😀

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Ekran kartımda fan yok haliyle ilk fırsatta güç kaynağını değiştireceğim sanırım böyle kullanmak bilgisayarın sağlığı açısında iyi olmaz herhalde her halükarda kulak sağlığım açısından iyi olmayacağı kesin 😀

Güç kaynağı fanını değiştirebilir yada yağlayabilirsin ses haricinde bir sıkıntın yoksa güç kaynağı ile ilgili değiştirmene gerek yok.

Geri
Yukarı