Bilgisayar kasasının fanı alev aldı

dxdiag12

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, geçenlerde 4'in 1 kumandalı RGB fan satın aldım. İlk başlarda fanın birisi sadece ilk başlat tuşuna bastığımda fandan duman çıkıyordu. Sonra çıkarıp yerinin değiştirdim bayağı bir sorunsuz çalıştı fakat bugün PC'yi açtım arakmı bir döndüm, fandan alev çıkmış yanıyordu. Bunu neden yapar? Acaba ileride diğer fanlarda sıkıntı çıkartır mı durduk yere, kasa fanı yanar mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• be90655f-78a8-464f-9b49-6e3035462481.jpg
    be90655f-78a8-464f-9b49-6e3035462481.jpg
    156 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleyen: Moderatör:
Yanabilir tabii, neden yanmasın? Diğer parçalara kısa devre yaptırmadığı için şanslısınız. Yeni fan alın.

Hocam bu yanan fan ile beraber 5 fanım vardı 3 tanesi aynı kontrolcüye bağlı kumanda ile renk değiştirilebiliniyor yanan fanı çıkarttım diğer fanlarda da böyle bir olayla karşılaşma ihtimalim var mı varsa derecesi nedir?

Hocam bu yanan fan ile beraber 5 fanım vardı 3 tanesi aynı kontrolcüye bağlı kumanda ile renk değiştirilebiliniyor yanan fanı çıkarttım diğer fanlarda da böyle bir olayla karşılaşma ihtimalim var mı varsa derecesi nedir?
Eşeğini sağlam kazığa bağla bence dostum ihtimallere güvenme.

Fanları ve psu yu değiştirmeni öneririm. Doğru anladıysam fanların portlarını değiştirdiğinde sorunsuz çalışmış. Sorun psu da olması lazım. Bu konuda fsp markasını öneririm.

Aslında duman çıkartarak size uyarı vermiş ama anlamamışsınız. Güç kaynağı ve fanları bilinen bir marka ile değiştirerek devam edebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı