Bilgisayar kasma sorunu

Mpii

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımdan gayet memnunum fakat son 2-3 haftadır ciddi derecede kasmaya başladı. Oyun falan oynamak mümkün değil. Kardeşimin söylediğine göre sadece LoL rahat oynanıyormuş. Bu arada SSD kartı da yok sadece HDD bulunuyor. Bu bilgisayarın problemi nedir? Yakın zamanda temizlik için garantiye gidecek. Duruma göre SSD taktıracağım. Disk dolu diye düşünüp kontrol ettim ama 830 GB boş alan var. Virüs taraması yaptım yine bir şey çıkmadı. Güncellemelerde de sıkıntı yok. Anlayacağınız yardıma ihtiyacım var. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın tam özelliklerini yazarsan yardımcı oluruz.

Marka/Model: Monster Abra A7 V7.3.2
İşlemci: Intel® Kaby Lake Core™ i5-7300HQ
İşletim Sistemi: Windows 10 single language 64 bit
Bellek: 8 GB
HDD: 1 TB
Ekran Kartı: 4GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1050 128-Bit DX12

Bilgisayarımdan gayet memnunum fakat son 2-3 haftadır ciddi derecede kasmaya başladı. Oyun falan oynamak mümkün değil. Kardeşimin söylediğine göre sadece LoL rahat oynanıyormuş. Bu arada SSD kartı da yok sadece HDD bulunuyor. Bu bilgisayarın problemi nedir? Yakın zamanda temizlik için garantiye gidecek. Duruma göre SSD taktıracağım. Disk dolu diye düşünüp kontrol ettim ama 830 GB boş alan var. Virüs taraması yaptım yine bir şey çıkmadı. Güncellemelerde de sıkıntı yok. Anlayacağınız yardıma ihtiyacım var. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.
çözdün mü durumu acaba kardeşim

selamlar;
ekran kartı :msı 5700xt mex oc
işlemci :ryzen 7 3700x
anakart asus prime b450mk
samsung evo plus 3500/3300 500 gb m2 sdd
600 w 80+ power supply
ram 3000 8+8
pc pubg de çok kasıyor yardımcı olursanız sevinirim

Aynı özelliklere sahip bilgisayar bende mevcut. Bir gönderin hocam bakımını güzel bir şekilde gerçekleştirsinler. Onun yanı sıra geldiği zaman temiz bir format attıp, güncel driverleri kurup denemenizi öneririm.

Valla ben oyun oynamıyorum hocam. Yazılım için kullanıyorum. Bende bir sıkıntı mevcut değil lakin oyunlarda artık i5 7300hq işlemcisinin yetersiz kaldığını düşünüyorum. Çekirdek bakımından da düşük geliyor, keşke i7 alsaydım diyorum.

Geri
Yukarı