Bilgisayar kendi kendine donuyor ya da kapanıyor

Kensıl

Hectopat
Bugün sabah kalktığımda bilgisayarım açmaya kalktım fakat bilgisayar açılmadı bende eski bir bilgisayar diye yavaş açılıyordu dedim.

Yarım saat geçti fakat açılmadı bende kapatıp tekrar açtım bu sefer açıldı fakat bir süre sonra kapanıyor yazısı bile vermeden kapandı bende tekrar açtım hiçbir şey yokmuş gibi açıldı fakat bu sefer bir süre sonra ekranda yeşil renkte çizgiler çıktı ve bilgisayar dondu bende kapatıp yine açtım.

Bu durum tekrar tekrar oldu sebebi nedir nasıl düzeltebilirim bana yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizi yazarak başlayabilirsiniz. Sistem nedir?

Donanımsal bir arıza sanırım. Çok büyük ihtimalle anakart veya harddisk ile alakalı bir sorun. Yazılımsal olarak düzeleceğini pek sanmıyorum. Güvendiğin ve tanıdığın bir bilgisayarcıya götürürsen sana sorunu söyleyecektir.

Bende de eski bilgisayarımda böyle bir sorun vardı bilgisayarcı hard disk ve ana kartında sorun var demişti ama bende başka sorunlarda vardı belki HDD ile sorun olabilir.

Dosya Ekleri

• IMG_20210507_221119.jpg
    IMG_20210507_221119.jpg
    300,4 KB · Görüntüleme: 38
Donanımsal bir arıza sanırım. Çok büyük ihtimalle anakart veya harddisk ile alakalı bir sorun. Yazılımsal olarak düzeleceğini pek sanmıyorum. Güvendiğin ve tanıdığın bir bilgisayarcıya götürürsen sana sorunu söyleyecektir.
Peki şuan karantina döneminde yapabileceğim birşey var mı?
Beni karantinanın sonuna kadar idare edebilmesi için.

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyi ihtimal ile HDD karantinayı çıkarır.

Cyrstaldiskinfo adlı programı kurun ve sağlını atın ayrıca HD Tune Pro ile test yapın ama quick scan ayarı kapalı olsun.

Bu programları kurabileceğimi düşünmüyorum çünkü bilgisayarı açtıktan sonra hiçbir program açmazsam bile 15 dakika civarında kapanıyor herhangi bir program açmaya kalkarsam bu süre 10 dakikaya kadar düşüyor. Yukarıda da bahsettiğim gibi bilgisaya eski olduğundan dolayı kullanılabilir hale gelmesi için yaklaşık 5 dakika beklemem gerekiyor yani kısaca elimde 5 dakikadan az zaman kalıyor bu yüzden bu programları büyük ihtimalle kuramam.

Geri
Yukarı