Bilgisayar kendi kendine format attı

SparklyTR124

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte H61M-DS2 Rev 4.0
İşlemci: Intel Xeon E3 1220 V2
RAM: 2x8GB 1600MHz DDR3
Ekran Kartı: ASUS Dual GeForce GTX 1060 3GB OC
SSD: PNY CS900 120GB
HDD: Toshiba P300 7200 RPM 2TB
PSU: MSI MAG A550BN 80+ Bronze
Klavye: Logitech G213 Prodigy
Mouse: Logitech G203 Lightsync
Kulaklık: GamePower Medusa Rainbow + Samsung Galaxy Buds2
Monitör: Samsung Odyssey CRG5 24" 144Hz
Meslek
Öğrenci
RAM
4GB DDR3L 1600MHz
Ekran kartı
Intel HD Graphics 5500
İşlemci
Intel Core i3-5005U
Başlıkta gördüğünüz gibi, sabah okula gitmeden önce PC'yi kapattım. Eve geldikten sonra açayım dedim, açılması normale göre uzun sürdü. Açıldığında baktım bütün programlar klasörler sizlere ömür ve masaüstü de fotoğraftaki gibi. Ne yapmalıyım?

20220921_163718.jpg

Başlıkta gördüğünüz gibi, sabah okula gitmeden önce PC'yi kapattım. Eve geldikten sonra açayım dedim, açılması normale göre uzun sürdü. Açıldığında baktım bütün programlar klasörler sizlere ömür ve masaüstü de fotoğraftaki gibi. Ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1523760
Ghost spectre iso'sunu mu kullanıyordunuz? Bilgisayar nasıl kendi kendine atsın? Başka biri bilgisayarı kullanıyor veya format atıyor mu?
Sisteme Herhangi bir güncelleme yaptı mı? Yaptınız mı?
Virüs bulaştırmışın PC'ye böyle Windows arayüzü yok ya da dalga geçiyorsun.
Virüs veya zararlı bir yazılım değil oynanmış Windows İSO'su.

Format atılmamış, Geçen gün aynısı başıma geldi, Oturum hizmetleri açılmamış, Yeniden başlat Bilgisayarı eğer hala çözülmediyse C:>Kullanıcılar>Kullanıcı>Desktop veya Masaüstü yazar oradan al fotoğraflarını.

Ghost Spectre ISO'sunu mu kullanıyordunuz? Bilgisayar nasıl kendi kendine atsın? Başka biri bilgisayarı kullanıyor veya format atıyor mu?
Sisteme herhangi bir güncelleme yaptı mı? Yaptınız mı?

Virüs veya zararlı bir yazılım değil oynanmış Windows ISO'su.

Dün akşam abim kullanıyordu ve evet Ghost Spectre ISO kullanıyordum.

Abinize bir sorun bir şey yapmış mı diye.

Yok sadece oyun oynuyordu, kapattı kalktı bende açtım ekrana görüntü gelmiyordu yeniden başlatana kadar. Bu sefer hiçbir program açılmamaya başladı şimdi de bu çıktı.

Virüs bulaştırmışın PC'ye böyle Windows arayüzü yok ya da dalga geçiyorsun.

Yok abi virüs olsa anlardım başka bir şey bu.

Evet, PC'yi güvenli moda alıp yeniden normal modda yeniden başlatınca düzeldi. Eğer birinizin başına aynı olay gelirse sizde bir deneyin derim.

Son düzenleme:
Yok sadece oyun oynuyordu, kapattı kalktı bende açtım ekrana görüntü gelmiyordu yeniden başlatana kadar. Bu sefer hiçbir program açılmamaya başladı şimdi de bu çıktı.
İşte Düzenlenmiş İSO'nun uğraşları büyük ihtimalle bir güncelleme veya benzeri bir şey oldu ve sistem kendini resetledi o tür bir şey tahmin ediyorum.

Eki Görüntüle 1523760

Ne formatı format atılmamış ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı