Bilgisayar Kendi Kendine Kapandı

Bu daha ilk kez başıma gelen bir şey oldu, bu yüzden endişelendim ve bilgi edinebilmek için buraya geldim.

Bu olduğunda bilgisayarımı açalı bir saat oluyordu. Yandex Browser kullanıyordum. Sadece iki sekme açıktı. Bir de arkadan müzik dinlemek için Windows 10 ile gelen Groove Müzik uygulamasını kullanıyordum. Hava serin sayılır.

Bu daha önce hiç olmadı, bundan ötürü korktum. Bilgisayarın kendi kendine kapanma nedeni ne olabilir? Şahsi olarak tek şüphem bilgisayarın yeterli soğumaması durumu. Oysa odaya giriş yapan hava yani pencere tarafına bakıyor ızgaralı bölümü. Ailem "Dur bozarsın." Dediği için ne yazık ki içini temizleyemiyorum. Onun dışında parçalarda bir sorun olduğunu da düşünmüyorum.

Şüphelerim biraz da işlemcinin ısınması üstüne oldu. Bu yüzden NZXTcam adında bir program indirdim. Şu an işlemci sıcaklığı 48 dereceden aşağı inmiyor. En yüksek 53'ü gördüm.

Zaten kapandıktan sonra geri kendi kendine çalıştı, şu an da sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Kabloların sabit olduğundan eminim, vaktiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu daha ilk kez başıma gelen bir şey oldu, bu yüzden endişelendim ve bilgi edinebilmek için buraya geldim.

Bu olduğunda bilgisayarımı açalı bir saat oluyordu. Yandex browser kullanıyordum. Sadece iki sekme açıktı. Bir de arkadan müzik dinlemek için Windows 10 ile gelen groove müzik uygulamasını kullanıyordum. Hava serin sayılır.

Bu daha önce hiç olmadı, bundan ötürü korktum. Bilgisayarın kendi kendine kapanma nedeni ne olabilir? Şahsi olarak tek şüphem bilgisayarın yeterli soğumaması durumu. Oysa odaya giriş yapan hava yani pencere tarafına bakıyor ızgaralı bölümü. Ailem "dur bozarsın." Dediği için ne yazık ki içini temizleyemiyorum. Onun dışında parçalarda bir sorun olduğunu da düşünmüyorum.

Şüphelerim biraz da işlemcinin ısınması üstüne oldu. Bu yüzden nzxtcam adında bir program indirdim. Şu an işlemci sıcaklığı 48 dereceden aşağı inmiyor. En yüksek 53'ü gördüm.

Zaten kapandıktan sonra geri kendi kendine çalıştı, şu an da sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Kabloların sabit olduğundan eminim, vaktiniz için şimdiden teşekkür ederim.

İşlemcinin sıcaklığı normal. Mavi ekran aldınız mı?

Geri
Yukarı