Bilgisayar kendi kendine kapanıp açılıyor

investigator

Centipat
Az önce bilgisayarı satacaktım, alıcı geldi eve bilgisayar sıkıntısız çalışıyordu gösterdim test vs. yaptırdıktan sonra kapattık alıcı içini inceledi birkaç parçaya çıplak elle dokundu. Sonra format atmak için alıcının yanında tekrar açacaktım ki kasa açılmamaya başladı. Neden bilmiyorum daha yarım saat önce sıkıntısız çalışıyordu oyun falan oynuyorduk. Dıştaki tüm kablolarını kontrol ettim, içten olduğunu sanmıyorum hiç sarsmadık çünkü kasayı. Statik elektrikten şüpheleniyorum size danışmak istedim.

Kasanın düğmesine basıyorum bir saniyeliğine ışıkları yanıyor parçalar çalışıyor, 2 saniyeliğine gidiyor ve sonra çalışmaya başlıyor. Çalışmaya başlayınca da görüntü gelmiyor monitörde sinyal yok diyor. 35-40 saniyede bir kapanıp tekrar açılıyor kendi kendine. Monitörde yine görüntü yok. Tüm parçalar çalışıyor az önce oyun oynadık. Alıcı almaktan vazgeçti çok kötü durumdayım arkadaşlar lütfen yardımcı olun. :(

Son düzenleme:
Az önce bilgisayarı satacaktım, alıcı geldi eve bilgisayar sıkıntısız çalışıyordu gösterdim test vs. yaptırdıktan sonra kapattık alıcı içini inceledi birkaç parçaya çıplak elle dokundu. Sonra format atmak için alıcının yanında tekrar açacaktım ki kasa açılmamaya başladı. Neden bilmiyorum daha yarım saat önce sıkıntısız çalışıyordu oyun falan oynuyorduk. Dıştaki tüm kablolarını kontrol ettim, içten olduğunu sanmıyorum hiç sarsmadık çünkü kasayı. Statik elektrikten şüpheleniyorum size danışmak istedim.

Kasanın düğmesine basıyorum bir saniyeliğine ışıkları yanıyor parçalar çalışıyor, 2 saniyeliğine gidiyor ve sonra çalışmaya başlıyor. Çalışmaya başlayınca da görüntü gelmiyor monitörde sinyal yok diyor. 35-40 saniyede bir kapanıp tekrar açılıyor kendi kendine. Monitörde yine görüntü yok. Tüm parçalar çalışıyor az önce oyun oynadık. Alıcı almaktan vazgeçti çok zor durumdayım arkadaşlar. :(
Statik elektiriktir bendede olmuştu psu kablosunu söküp geri taktığımda düzelmişti.

Kasanın düğmesine basıyorum bir saniyeliğine ışıkları yanıyor parçalar çalışıyor, 2 saniyeliğine gidiyor ve sonra çalışmaya başlıyor. Çalışmaya başlayınca da görüntü gelmiyor monitörde sinyal yok diyor. 35-40 saniyede bir kapanıp tekrar açılıyor kendi kendine. Monitörde yine görüntü yok. Tüm parçalar çalışıyor az önce oyun oynadık. Alıcı almaktan vazgeçti çok zor durumdayım arkadaşlar. :(
Alakasız olucak ama profilinizdeki kuş sizin mi? Çok tatlı'da. :)

Neyse ban yememek için yazayım;Bende'de bu sorun olmuştu pc 10 senelik ve şuanda bu pc'den yazıyorum. Düğmeye basıyordum başlatma sesi geliyordu fanlar dönüyordu. Bir süre sonra fanlar birden bire duruyordu ve ondan sonra geri açılıp geri kapanıyordu. Ben karışmasam o hep öyle kısır döngünün içinde kalıyordu. :D Sürekli kapanıp kapanıp açılıyordu. En son komple bir söktüm bilgisayarı anakartı falan söktüm kasanın içini temizledim süpürge makinesi ile fanın içindeki tozları süpürdüm. Sonra geri taktım parçaları. Bismillah diyip açtım ve oldu. :D

Sistem özelliklerim.
1650 Super ekran kartı.
Intel i3-10100F işlemci.
Aigo 650W GameGaraj PSU.
BIOSTAR H410MH anakart.
Crucial Ballistix 8 GB 3000 MHz RAM.
Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Yüksek ihtimalle sorun statik elektrikte bende de aynısı olmuştu PC'nin kablolarını çekin birkaç kez açma düğmesine basın PSU'nun tuşunu aç kapat yapın ve sonra kabloları takıp PC'yi açın.

Geri
Yukarı