Çözüldü Bilgisayar kendi kendine kapanır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar oda da oturuyordum bilgisayarı bayağıdır ellemiyordum, uzanırken klavye gitti ve tam güç kesildi, sonrasında güç kesildigi an direk klavyeye bastım geri geldi, muhtemelen uyku moduna girdi,

İlk sorum, ekran bayağıdır kapalıyken kendi kendine uyku moduna girer mi?

2. sorum ise ben PC güç gidince anında klavyeye dokunduğum için tekrar kasa fanlarının ışığı sönüp yandı, yani tam uykuya daldığı an açtım tekrar, bu sorun oluşturur mu?

Çözüm
Uzun süreli bekleme sonrası kapanma güç seçeneğine bağlı olarak normal denilebilir ayarlar normal ise ve sürekli tekrar etmediği sürece bir arıza olarak tanımlamak yanlış olur... Güç kesildiğinde 10 sn. öncesi geri başlatma mekanik disklere çok az zarar verir fakat bu zarar disk ömründe gözle görülür düşüş sağlamaz.
Uzun süreli bekleme sonrası kapanma güç seçeneğine bağlı olarak normal denilebilir ayarlar normal ise ve sürekli tekrar etmediği sürece bir arıza olarak tanımlamak yanlış olur... Güç kesildiğinde 10 sn. öncesi geri başlatma mekanik disklere çok az zarar verir fakat bu zarar disk ömründe gözle görülür düşüş sağlamaz.

Artı -1 Eksi
Çözüm

Hocam PC'ye bayağıdır dokunmuyordum zaten, yani ekran kapalıydı sonra klavye gidince ne oluyor dedim ayağa kalktım, sonrasında fanlar dönmeyi bıraktığı an tekrar bastım ve PC'ye geri güç geldi, aslında sorum şu anında geri açtığım için sorun olur mu?

Artı -1 Eksi
Hocam PC'ye bayağıdır dokunmuyordum zaten, yani ekran kapalıydı sonra klavye gidince ne oluyor dedim ayağa kalktım, sonrasında fanlar dönmeyi bıraktığı an tekrar bastım ve PC'ye geri güç geldi, aslında sorum şu anında geri açtığım için sorun olur mu?
Muhtemelen uyku moduna girmiş güç seçenekleri ayarlarına bakıp uyku moduna girmenin kaç dakika olduğuna bakabilir misin?

Önceki mesajımda da belirttiğim gibi sistem üzerinde mekanik bir disk var ise çok az zara görebilir bunun haricinde herhangi bir sorun oluşturmayacaktır.

Muhtemelen uyku moduna girmiş güç seçenekleri ayarlarına bakıp uyku moduna girmenin kaç dakika olduğuna bakabilir misin?

sdfsdfsdfsdfsdsdf.JPG

Hocam 30 dakikaymış,

Hocam peki bilgisayar fanları dönmeyi bıraktığı an tekrar hemen açtığım için sorun olmuş mudur?

Şu an sorunsuz kullanıyorum PC'yi.
Önceki mesajımda da belirttiğim gibi sistem üzerinde mekanik bir disk var ise çok az zara görebilir bunun haricinde herhangi bir sorun oluşturmayacaktır.

Teşekkür ederim hocam, mekanik disk var sistemde, diğer parçaların zarar görmesi ihtimali korkutmuştu benim içimi rahatlattınız teşekkürler.

bende bazen kapanıyor temassızlık mı var anlamadım bekliyorum yeniden de başlatmıyor çok tuhaf bir durum ayrıca bide herşeyin kapalı olamsına rağmen günde en az 1 defa oluyor

Yeni konular

Geri
Yukarı