Çözüldü Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

uranyum99

Decapat
Daha fazla  
Selam iyi günler, bilgisayarım bir gün kendisi tak diye kapandı. Bilgisayara elimi değdiğimde çok ısındığını fark ettim. Tamire verdim, içi temizlendi termal macun sürüldü. Sonrasında aynı şeyler olmaya devam etti. Adaptördeymiş sıkıntı adaptör tam oturtulmamış, düzelttim. Birkaç gün idare etti sonrasında yine aynı sıkıntıları almaya başladım. Bilgisayarın üzerine nemli bez koymaya başladım, bir nebze işimi gördüm. Şimdi hâla kapanıyor ama şöyle garip bir olay var 3 saat LoL oynuyorum kapanmıyor.

Fakat 15 evet doğru okudun 15 saniye SA-MP oynadığım zaman kapanıyor. Sadece 15 saniye, bilgisayarım hiç ısınmıyor. Isıdan kaynaklı bir sorun değil, eğer ısınsaydı bilgisayarım sıcak olurdu. Nasıl çözebilirim, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hemen anlatayım, ilk olarak bilgisayarınızı kapatıyorsunuz. Sonrasında BIOS'a giriyorsunuz (laptoplarda genellikle F2 ve del tuşuna basarak açılır) BIOS'a girdikten sonra Configuration kısmına geliyoruz ve graphic Device'ı buluyoruz. Bulduktan sonra Enter'a tıklayıp hangisi işaretli değilse onu seçiyoruz. F10'a basıp kaydediyoruz, bilgisayarı yeniden açıyoruz. Sorunum çözüldü, iyi forumlar.
Dışarıdan ısı değerini elinizle ölçmeniz doğru sonuç vermez. HWMonitor indirerek sıcaklık değerlerini paylaşınız.

İdrak edemediğim şey 15 saniyede ne kadar ısınıp da kapatabilir. 15 saniye ya sadece. Uygulamayı indirdim, değerleri paylaşacağım. Bir de verileri size nasıl ulaştırabilirim :p

İdrak edemediğim şey 15 saniyede ne kadar ısınıp da kapatabilir. 15 saniye ya sadece. Uygulamayı indirdim, değerleri paylaşacağım. Bir de verileri size nasıl ulaştırabilirim? :p
Ekran görüntüsü alıp "Görsel yükle" seçeneği ile yükleyebilirsiniz.

buyrun

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    103,1 KB · Görüntüleme: 37
Oyuna girdiğiniz zaman sıcaklıklardaki değişiklik nasıl oluyor?

Daha önceleri SA-MP'da bu sorun mevcuttu ama genel olarak işletim sistemi sürümünden kaynaklı oluyordu, Windows 10'da bir sorun olmaması gerekli.

Bilgisayarım kapandıktan sonra hemenki sıcaklık değerleri.
sa-mp-0.3.DL-R1-install sürürüm bu.
Sorun çözüldü.

Dosya Ekleri

• ola.png
    ola.png
    97,8 KB · Görüntüleme: 24
  • unknown (1).png
    unknown (1).png
    95,2 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Geri
Yukarı