Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

gokaykara1

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayar 10 20 dakika sonra kendi kendine kapanıyor. Tam kapanma sayılmaz klavye mouse ışığı yanıyor (normalde PC açık değilken ışıkları yanmıyor.) Kasaya basıyorum açmak için, açılmıyor. Fişi çıkarıyorum birkaç kere basıyorum Power tuşuna. Fişe takıyorum basıyorum açılıyor 10 dakika sonra yine kapanıyor. Güvenli modda da kapanıyor daha BIOS ekranında beklerken bile kapanıyor. Kapandıktan hemen sonra baktığımda ekran kartı sıcaklığı 60 derece falan. İşlemci sıcaklığı 40 50 derece falan. Sorun ne bilen lütfen yardım edebilir mi? RAM değiştirdim sorun hala devam.

Bilgisayar 10 20 dakika sonra kendi kendine kapanıyor. Tam kapanma sayılmaz klavye mouse ışığı yanıyor (normalde PC açık değilken ışıkları yanmıyor.) Kasaya basıyorum açmak için, açılmıyor. Fişi çıkarıyorum birkaç kere basıyorum Power tuşuna. Fişe takıyorum basıyorum açılıyor 10 dakika sonra yine kapanıyor. Güvenli modda da kapanıyor daha BIOS ekranında beklerken bile kapanıyor. Kapandıktan hemen sonra baktığımda ekran kartı sıcaklığı 60 derece falan. İşlemci sıcaklığı 40 50 derece falan. Sorun ne bilen lütfen yardım edebilir mi? RAM değiştirdim sorun hala devam.

Isı kaynaklı değil ise PSU kaynaklıdır.

Aynısı bi' tanıdığımın başına geldi, bilgisayarda her şeyi denedik sorunun kaynağı 1 mahalle ileride yapılan elektrik alt yapı çalışması çıktı. Tutarsız bi' akım geliyor olabilir bilgisayara.

sistem özellikleri
gtx 1060 3gb
ryzen 5 1600x
16gb Kingston 3000mhz ram
frisby 650w
gigabyte a320m
sistem özellikleri bunlar
Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum hiçbir sorun yoktu son 4 5 gündür bu sorunla karşılaşıyorum
pcyi ilk açtığımda 40 50dakika dayanıyor sonra kapanıyor. kapandıktan sonra açınca 2 3 dakikaya kapanıyor. sanırım sıcaklıkta kaynaklanıyor psuya elimi değdiremiyoruö

Sistem özellikleri.
GTX 1060 3GB.
Ryzen 5 1600X.
16 GB Kingston 3000MHz RAM.
Frisby 650W
Gigabyte A320M
Sistem özellikleri bunlar
Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum hiçbir sorun yoktu son 4 5 gündür bu sorunla karşılaşıyorum
PC'yi ilk açtığımda 40 50dakika dayanıyor sonra kapanıyor. Kapandıktan sonra açınca 2 3 dakikaya kapanıyor. Sanırım sıcaklıkta kaynaklanıyor PSU'ya elimi değdiremiyoruö.

Elinizde başka PSU var ise değiştirip deneyin.

Geri
Yukarı