Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

burak3063

Femtopat
RAM
GSKILL, CL 16, 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Kingston A400 240 GB 500MB-350MB/s M.2 Sata
Ekran kartı
Sapphire Rx 580 8 GB
Anakart
Gigabyte B450M-S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600
Öncelikle selamlar, bilgisayarım bazen açılır açılmaz, bazen de film vs. izlerken takılma sesi geliyor ve ekranı kararıyor. Bilgisayar açık ama ekran gidiyor, ben de Power tuşuna basılı tutup kapatıyorum. Açıldığında AMD software gözükmüyor (dosyaları duruyor ama masaüstüne sağ tıkladığım zaman gözükmüyor). Her seferinde yeniden setup olarak kuruyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam, dedemin başına geldi aynı şey. Hemen hemen sistemleriniz aynı sayılır, elimden gelen her şeyi denedim düzeltmek için. Arkadaşın yazdiginida yaptık ama bir çözüm alamadık. Sonrasında format attik bir düzelir gibi oldu, bu sefer anakart yazısı gelmeden yapmaya başladı. Bir ara komple gitti, en son tornavidayi aldım elime anakartta bütün pinlere sürttüm baktım, bilgisayar kendine geldi. Bir mühlet öyle devam ettik, 3-4 gün sonra yine aynısını yaptı. BIOS pilini değiştirdim, 3-4 aydır sorunsuz kullanıyor tabii. Amatörceydi cahillik falan da olabilir, yine de bilgi bilgidir hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -3 Eksi
Öncelikle selamlar, bilgisayarım bazen açılır açılmaz, bazen de film vs. izlerken takılma sesi geliyor ve ekranı kararıyor. Bilgisayar açık ama ekran gidiyor, ben de Power tuşuna basılı tutup kapatıyorum. Açıldığında AMD software gözükmüyor (dosyaları duruyor ama masaüstüne sağ tıkladığım zaman gözükmüyor). Her seferinde yeniden setup olarak kuruyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Güç kaynağı ve ekran kartı ilk şüpheli. İşlemci ve ekran kartında overclock var mı?

Sorun bence statik elektrikten kaynaklı. Şase yapıyor anakartın kasaya bağlantısını sağlayan vidaların altına plastik pullar koyun böylece şase yapmacak sorun düzelir gibime geliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı