Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

Recai Gurisik

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, ilk defa bugün olmaya başlayan bir şey gördüm bilgisayarımda. Az önce arkadaşımla CS:GO oynadıktan sonra oyundan çıktım bilgisayar masaüstünde boş bir şekilde duruyordu, sonra bir baktım ekran gitti klavyenin farenin ışıkları gitti fakat kasa hala çalışıyor farenin klavyenin tuşlarına bastım ekran gelmiyor. Ne olmuş olabilir, bir sorun var mıdır? Bilgisayarım en hassas noktam, yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı kaynaklı sorun olabilir. 12V kanalından kaç amper veriyor güç kaynağınız? Bir de WattMan hatası aldınız mı?

Merhabalar. Aynı sorunu bende yaşamıştım XFX RX 590 ekran kartlı sistemimde. Sıkıntı güç kaynağı da olabilir veya başka bir parçada çünkü sorunu nokta atışı tespit etmek zordur. Benim sıkıntı yazılımsal olarak kaynaklandı. Ben sorunu şöyle çözdüm. Ekran kartı için 20.2.2 sürümü kullanırken kartın Frekans Mhz ve güç limitini biraz düşürünce çözülmüştü. Şu an 20.4.2 sürümü kullanıyorum ve dediklerime ek olarak undervolt işlemi uyguladım bu hata ile karşılaşmadım. Eğer tekrar bu hata ile karşılaşırsanız dediklerimi deneyebilirsiniz. Belki çözüm olur.

Güç kaynağı kaynaklı sorun olabilir. 12V kanalından kaç amper veriyor güç kaynağınız? Bir de WattMan hatası aldınız mı?

Dostum öyle bir hata almadım bilgisayar şöyle 10 15 dk bekledikten sonra tak deyip ekran gidiyor ama ellemiyorken PC boştayken oluyor bu sorun ama kasa çalışmaya devam ediyor :(

Yeni konular

Geri
Yukarı