Bilgisayar kendi kendine reset atıyor

sleepinnice

Centipat
Yer
jett ile dash atıyor.
Arkadaşlar selam, bilgisayarımda bir sorun vardı. Windows logosu geliyordu, yükleme sembolu geldikten 1,2 saniye sonra donuyordu ekran tamamen bir anda. Bu sorun ortadan kalktı ve bilgisayar açıldı. Fakat hiçbir yük altında olmamasına rağmen kendi kendine reset atmaya başladı. Mesela video izliyorum, bir anda reset atıyor yeniden başlıyor. Nedeni ne olabilir? Bilgisayarı 4 aydır kullanıyorum. Eskiden oyunlarda hiçbir sorun çıkmıyordu. Ta ki Windows logosu gelip donana kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, bilgisayarımda bir sorun vardı. Windows logosu geliyordu, yükleme sembolu geldikten 1,2 saniye sonra donuyordu ekran tamamen bir anda. Bu sorun ortadan kalktı ve bilgisayar açıldı. Fakat hiçbir yük altında olmamasına rağmen kendi kendine reset atmaya başladı. Mesela video izliyorum, bir anda reset atıyor yeniden başlıyor. Nedeni ne olabilir? Bilgisayarı 4 aydır kullanıyorum. Eskiden oyunlarda hiçbir sorun çıkmıyordu. Ta ki Windows logosu gelip donana kadar.

BIOS'unuz son sürüm mü kontrol edin.

Arkadaşlar sistemi belirtmeyi unuttuğum için özür dilerim.
Ekran kartı: GT 730.
İşlemci: i7 920.
Anakart: Taihong 1366 pin.
RAM: 4 GB.
HDD: 500 GB.
SSD: 500 GB.
PSU: 350W Thermaltake.
Bayağı eski bir bilgisayar.
İşletim sistemi kaynaklı bir sorun gibi. Bu konuda ayrıntılı bilgim yok fakat sisteminiz ve Windows sürümünüzü söylerseniz bir şeyler çıkabilir belki.

Aynı durumu abimde söylemişti Windows 10 Pro kullanmaktayım, Windows 7 veya 8'e indiricektim fakat yükleyemedim bir türlü.

Arkadaşlar sistemi belirtmeyi unuttuğum için özür dilerim.
Ekran kartı: GT 730.
İşlemci: i7 920.
Anakart: Taihong 1366 pin.
RAM: 4 GB.
HDD: 500 GB.
SSD: 500 GB.
PSU: 350W Thermaltake.
Bayağı eski bir bilgisayar.

Dediğim olmuş gibi. PSU ömrü bitiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı