Bilgisayar kendi kendine reset atıyor

Winston light

Kilopat
Yer
Aydın/Didim
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım kendi kendine reset atıyor. Çoğunlukla oyun oynamak için kullanıyorum. Oyuna girdikten yaklaşık 10 dk. sonra donuyor veya direkt yeniden başlatıyor.

Sürücülerim güncel.
Isınma problemim yok. MSI Afterburner ile kontrol ettim. CPU çekirdekleri 60 dereceyi geçmedi. Isıdan olabileceğini düşünerek kasa içindeki tüm fanları son hıza aldım.
Belleklerde de sıkıntı yok.
Ekran kartı olmadığı için ekran kartından kaynaklanma gibi bir durumu da yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartsız bir biçimde çok yüksek sistem gerektiren oyunlar oynarsanız tabii ki sistem zarar görmemek için kendini kapatır. Ama League Of Legends gibi ekran kartına yük bindirmeyen oyunlar oynarsanız sıkıntı olmaz. Oynadığınız oyunlar neler? Ayrıca BIOS ayarlarını bir default ayarlara getirin, Fast Boot seçeneği aktifse pasif hale getirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartsız bir biçimde çok yüksek sistem gerektiren oyunlar oynarsanız tabii ki sistem zarar görmemek için kendini kapatır. Ama League Of Legends gibi ekran kartına yük bindirmeyen oyunlar oynarsanız sıkıntı olmaz. Oynadığınız oyunlar neler? Ayrıca BIOS ayarlarını bir default ayarlara getirin, Fast Boot seçeneği aktifse pasif hale getirin.
Zula,Overwatch ve CS:GO 1024x768 çözünürlükte en düşük ayarlarda oynuyorum. Daha öncede oynadım sistem daha önceden de oynatıyordu. Ayrıca bu çözünürlükte bir problem yaşatacağını düşünmüyorum. Sistemde SSD mevcut fakat 1 HDD sıkıntılı olduğunu keşfettim. Sıkıntılı HDD'yi devre dışı bırakıp deneyeceğim akşam bakalım sorun devam edecek mi ? BIOS'u güncelledim sıkıntı devam ediyor...

Hangi tür oyunları oynuyorsunuz?

Zula, CS:GO, Overwatch ve W.O.T benzeri oyunlar oynuyorum. Ekranım 720p olduğu için zaten daha yüksek çözünürlük denemiyorum bile... HD 530 bu çözünürlükte rahat bir şekilde açıyor. Kasma gibi bir problem de yaşamıyorum. Üst tarafta dediğim gibi sıkıntılı bir HDD tespit ettim. Bad sector mevcut diski komple formatlayıp çıkaracağım sistemden sonrasını göreceğiz...

Edit: Oyun SSD'de kurulu.

Edit 2: HDD'yi çıkardığım halde sorun devam ediyor...

BIOS ayarlarını default'a aldınız mı? Sadece güncelledim demişsiniz. Ayrıca PC açılırken bir anormallik oluyor mu? PC'yi ilk kurduğunuzdan itibaren bu sorun oluyor mu, yoksa yeni mi olmaya başladı?

@ykula BIOS'u default'a aldım girdiğimde aynı sorunu yaşadım. Sonrasında güncelleyip tekrardan girdim sorun devam etti. Yok yeni başladı diyebilirim. 15-20 gün öncesi başladı sorun ve hala devam ediyor. Gayet normal bir biçimde açılıyor bilgisayar. Sanırım format atmayı deneyeceğim. Donanımda herhangi bir sıkıntı yok çünkü...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı