Bilgisayar kendi kendine yeniden başlıyor ve Kernel Power 41 hatası veriyor

SARS-CoV-2

Hectopat
RAM
8x2 16 GB DDR4 3000 Mhz
SSD veya HDD modeli
Kingston A2000, Samsung 870 Evo
Ekran kartı
RX 6400
Anakart
Gigabyte B450M H
İşlemci
Ryzen 3 3100
Arkadaşlar bugün üst üste 4-5 kere bilgisayar kendi kendine yeniden başladı. Şu an bile kapanabilir. Olay görüntüleyicisinden baktığımda whea-logger 18, Kernel Power 41, eventlog 6008 hatalarını seri şekilde veriyor. Sorun neyde olabilir? Ben güç kaynağından şüpheleniyorum.

2 tane Minidump dosyası vardı, ikisini de paylaşıyorum:
22 Eylül yani bugün olan;

Bu da 31 Temmuz;

Ekran kartı sürücüsü: Adrenalin 22.7.1
Windows 10 Pro 21H2

Güncel.

Arkadaşlar bugün üst üste 4-5 kere bilgisayar kendi kendine yeniden başladı. Şu an bile kapanabilir. Olay görüntüleyicisinden baktığımda whea-logger 18, Kernel Power 41, eventlog 6008 hatalarını seri şekilde veriyor. Sorun neyde olabilir? Ben güç kaynağından şüpheleniyorum.

Bu da 31 Temmuz;

Windows 10 Pro 21H2
Güncel.

Bu da 31 Temmuz;

Windows 10 Pro 21H2

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi PSU kaynaklı olabilir. Benim de başıma gelmişti. Yeni PSU almak zorunda kaldım. Yine de işlemci, RAM, GPU için yapılan OC varsa kaldırıp deneyin.

Dediğiniz gibi PSU kaynaklı olabilir. Benim de başıma gelmişti. Yeni PSU almak zorunda kaldım. Yine de işlemci, RAM, GPU için yapılan OC varsa kaldırıp deneyin.
OC yok. Sürekli yapmıyor ama dün peşpeşe sürekli kapanıp durdu. Belki bir daha birkaç ay sonra yapacak bilmiyorum belki de hiç yapmayacak. Bir de yük altında değildi sistem. Hep masaüstündeyken kapandı. Yine de PSU'dan olabilir mi?

Olabilir hocam. DISM aracını kullanıp deneyin.

Olabilir hocam. DISM aracını kullanıp deneyin.
Yaptım hocam. Bir hata çıkmadı. Bu arada benim kasam SFF kasa ince olanlardan yani. Tavsiye ettiğiniz bir güç kaynağı var mı SFF kasaya uyumlu?

Kasanın resmini atabilir misiniz?

Kasanın resmini atabilir misiniz?
images (5).jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı