Bilgisayar kendi kendine yeniden başlıyor

EizenBS

Kilopat
Daha fazla  
Sebebini bilmediğim bir şekilde son bir haftadır bilgisayarım aniden kendini yeniden başlatıyor. Başta bir donuyor ondan sonra tekrar başlıyor ve bunu oyundayken değil de YouTube veya oyun içinde olmadığım zamanlar yapıyor ve sorunun sıcaklık değerleri olduğunu düşünmüyorum. Sizce sorunu ne olabilir?

RX590, R5 2600, 8 GB RAM.

Aynı durum güvenli moddaykende yaşanıyor mu?
Eğer yaşanıyorsa sorun donanımsal olabilir. Yani sorunlu sistem bileşenini tespit edip yenisiyle değiştirmek gerekebilir.
Eğer yaşanmıyorsa bir virüs veya hatalı çalışan bir sürücü yüzünden kaynaklanıyor olabilir. Yine hangi sürücü olduğunu tespit edip güncelleyerek veya kaldırıp tekrar kurarak sorun çözülebilir. Virüs ihtimaline karşı da sistemi taramak gerekli.

Sebebini bilmediğim bir şekilde son bir haftadır bilgisayarım aniden kendini yeniden başlatıyor. Başta bir donuyor ondan sonra tekrar başlıyor ve bunu oyundayken değil de YouTube veya oyun içinde olmadığım zamanlar yapıyor ve sorunun sıcaklık değerleri olduğunu düşünmüyorum. Sizce sorunu ne olabilir?

RX590, R5 2600, 8 GB RAM.

Aynı sorunu ben yaşıyorum. Şu an bilgisayar Vatan Bilgisayar'ın servisin de 1 ay geçirdi PSU, GPU, anakart ve HDD bu 4 parçam kendi teknik servislerine gitti geldi bütün sonuçlar sorun yok şeklinde. Ertesi gün bir daha tekrarladı aynı sorunu. Bir daha götürdüm bu üçüncü götürüşüm bu arada ilkinde sadece termal macun yenileyip geri verdiler. Bu götürüşümde de RAM ve CPU gidiyor servise zaten bilgisayar da başka parça kalmadı. Bu ikisinden birinde sorun hadi bakalım göreceğiz.
Demek istediğim ürünü garantiye yollayın. Elinizde her bir parça için yedek yoksa sorunu kendi başınıza bulmanız ve çözmeniz çok zor. Bu arada imzama bakarsanız sistemimizin ne kadar benzediğini görürsünüz.

En son ne zaman overclock yaptınız?
Eğer yapmasaydınız, belki sıkıntı PSU olabilir.
Overclock yapmadım.
Aynı durum güvenli moddaykende yaşanıyor mu?
Eğer yaşanıyorsa sorun donanımsal olabilir. Yani sorunlu sistem bileşenini tespit edip yenisiyle değiştirmek gerekebilir.
Eğer yaşanmıyorsa bir virüs veya hatalı çalışan bir sürücü yüzünden kaynaklanıyor olabilir. Yine hangi sürücü olduğunu tespit edip güncelleyerek veya kaldırıp tekrar kurarak sorun çözülebilir. Virüs ihtimaline karşı da sistemi taramak gerekli.
Defender ile taradım fakat bir sonuç bulamadı. Şimdi ise güvenli mod da deneyeceğim.
Tam bilemiyorum ama sorun ısıdan dolayı olsaydı aniden hiçbir uyarı vermeden kapanırdı. Virüs olabilir.
Uyarı falan vermiyor kapanacağı zaman en son ekranda ne varsa donuyor ve ondan sonra yeniden başlatıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı