Bilgisayar kendiliğinden kapanıyor

nokaEXE

Hectopat
Özellikle ilk açtığım zaman kendi kendine kapanıyor. Bazı günler kapanmıyor ancak bugün mesela bilgisayarı açtım ardından tarayıcıyı açtım ve kapandı. Bazen discord açarken kapandığı oluyor. 1 haftadır kapanmıyordu mesela ancak son 2 gündür ilk açtığımda kapanıyor sonra hiç kapanmıyor.

Bir de şöyle bir şey var monitör ekranı gidiyor ancak kasa halen açık kalıyor yani fan çalışıyor, ışıkları yanıyor. Her defasında kasanın düğmesinden kapatmak zorunda kalıyorum. Bunun sebebi nedir? Nasıl bir çözüm bulunabilir?

Özellikle ilk açtığım zaman kendi kendine kapanıyor. Bazı günler kapanmıyor ancak bugün mesela bilgisayarı açtım ardından tarayıcıyı açtım ve kapandı. Bazen Discord açarken kapandığı oluyor. 1 haftadır kapanmıyordu mesela ancak son 2 gündür ilk açtığımda kapanıyor sonra hiç kapanmıyor.

Bir de şöyle bir şey var monitör ekranı gidiyor ancak kasa halen açık kalıyor yani fan çalışıyor, ışıkları yanıyor. Her defasında kasanın düğmesinden kapatmak zorunda kalıyorum. Bunun sebebi nedir? Nasıl bir çözüm bulunabilir?

Monitörün bağlantı kablolarında sorun olabilir söküp takın olmazsa bir reset atın.

Özellikle ilk açtığım zaman kendi kendine kapanıyor. Bazı günler kapanmıyor ancak bugün mesela bilgisayarı açtım ardından tarayıcıyı açtım ve kapandı. Bazen Discord açarken kapandığı oluyor. 1 haftadır kapanmıyordu mesela ancak son 2 gündür ilk açtığımda kapanıyor sonra hiç kapanmıyor.

Aynı sorun bende de var aylardır fakat çözemedim. Ekran kartı ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Bu sabah bir video izledim. Bu sorunu yaklaşık 1 yıl yaşamış bir kişi, bilgisayarın tüm parçalarını ayrı ayrı test ederek sorunun kaynağını araştırıyor. Günün sonunda PSU'nun tüm kablolarını yeniden takarak sorunu kökten çözüyor. Bunu deneyebilirsiniz, şayet 1-2 kere daha yaşarsam benim yapacağım şey budur.

Tahminimce PSU sorunludur. Bir Psu bulup onunla deneyiniz.

Bir PSU bulabilme şansım yok şuan maalesef.

Monitörün bağlantı kablolarında sorun olabilir söküp takın olmazsa bir reset atın.

İki monitör var ikisinde de görüntü gidiyor yani monitörle alakasız diye düşünüyorum. Çünkü kapanmadan önce bilgisayar 3-4 saniye takılı kalıyor yani örneğin tarayıcıdayken mouse imleci bir anda duruyor ve 3-4 saniye sonra bilgisayar kapanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı