Bilgisayar Kendiliğinden Kapanıyor

dogan6161

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese, son 2 haftadır garip bir sorun ile karşı karşıyayım yardımlarınızı rica ediyorum;
-Bilgisyar oyun oynarken bazen 30 dakika bazen 2 saat sonra kendiliğinden kapanıyor sonra açılmaya çalışıyor 'DisplayPort' sinyal yok hatası veriyor kasa da fanlar dönüyor ama BIOS'u açamıyor.
-15-20 dakika elektrik kapalı beklemem halinde sorunsuz açılıyor.
-Ne yaptıysam ne denediysem devam etti. Aynı sorunu yaşayan veya sorun gidermeden yapmadığım bir şey önerebilecek var ise iletilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Yaptığım testler ve uyguladığım sorun giderme yöntemleri:
-Komple parçaları sökülebileceği her parçaya kadar söküp temizledim-göz kontrolü yaptım tekrar yerine taktım. -
-Farklı güç kaynağı ile denedim. -
-Format attım. -
-Sisteme O.C. Yapılmıştı ana kartı default ayarlarına alıp her bir testi tekrar ettim.
-Display port/DVI-D port/HDMI port ayrı ayrı denedim sorun aynı
-30 dakika Aida 64 ile GPU-CPU dahil stres testi yaptım' oyun bunun yarısı kadar yormuyor kasayı'kapanmadı bilgisayar.
-Sorun ekran kartında dedim 30 dakika furmak testi yaptım (2560-1440 çözünürlük 8X msaa da test yaptım 76C de sıcaklık sabit kaldı. Clocklar da sapma olmadı. Ve kapanmadı bilgisayar.
-Memtest86 ile bellek testi yaptım. Sorun yok.
-Güç kaynağı voltajlarını avo(ölçüm cihazı) ile kontrol ettim sorun yok.
-

Testler sırasında aldığım SS'leri de vereyim görmediğim bir şey vardır belki.

gputweak.pngfurmark.png

Testler oyundan 2-3 kat daha yormasına rağmen test de sorun çıkarmayan bilgisayar oyunda kapanıyor. Kapanmasından ziyade kafama takılan soru 15-20 dakika bekleyince ne oluyor da açılıyor.

Sistem özellikleri;

İşlemci: Intel Core i7 4790k silver stone sıvı soğutması var.

Anakart: Astrock Z97m (O.C) anakart.

Ekran kartı: ASUS STRIX GTX 1070 O.C. 8 GB.

Bellek/Ram: Team Dark series 8+8 16 GB 2400MHZ

Güç Kaynağı/PCU: High Power 750W 80+ Gold 'modüler'.

Hafıza: SSD 240GB
: HDD 3TB

Uzun bir yazı oldu detaylandırmak istedim kusura bakmayın. Umarım yardım edebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı