Bilgisayar kendiliğinden uyku moduna alınıyormuş gibi kapanıyor

Thomasive

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir sorunum var. Haftalardır uğraşıyorum ama çözemedim. Sorunum bilgisayar açıkken bir anda kendiliğinden kapanıyor ama uyku moduna alınıyormuş gibi ve tekrar açmak için prizi söküp tekrar takmam gerekiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Daha önce yaşamış olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
öncelikle sorunu net bir şekilde belirlemek gerekiyor ama yüksek olasılıkla işlemcin çok fazla ısınıyor işlemci sıcaklığını görüntüleyen bir program bu ve bahsettiğin sorun gerçekleşene kadar sıcaklığı takip et 80 derece üstü bazı işlemciler kendini güvenli moda alabiliyorlar. bir de bu bahsettiğin şey gerçekleştiğinde fanlarının dönme hızı artıyor mu ?

Öncelikle sorunu net bir şekilde belirlemek gerekiyor ama yüksek olasılıkla işlemcin çok fazla ısınıyor işlemci sıcaklığını görüntüleyen bir program bu ve bahsettiğin sorun gerçekleşene kadar sıcaklığı takip et 80 derece üstü bazı işlemciler kendini güvenli moda alabiliyorlar. Bir de bu bahsettiğin şey gerçekleştiğinde fanlarının dönme hızı artıyor mu?

İşlemcim 50 derecenin üstüne çıkmıyor ama şöyle oluyor bilgisayar kapandıktan sonra prizi çıkartıp takıyorum ve bilgisayarı tekrar açıyorum sesli çalışıyor fanları hızlı dönüyor ve tekrar kapanıyor açmam için birazcık beklemem gerekiyor.

hocam bu sorunu çözse çözse ya mikail abi çözer ya da recep kardeşimiz çözer umarım konuyu görüp yardımcı olurlar inan benim de başıma benzer bir olay gelmişti tam olarak 3 hafta çözemedim allah yardımcın olsun

Geri
Yukarı