Çözüldü Bilgisayar kendine reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arda Sağlık

Femtopat
Hemen probleme giriyim Bilgisayarım belirli bi saatten sonra donuyor donduktan sonra resetliyorum. Açmaya çalıştığımda kendini kapatıp açmayı tekrarlıyor. İlk defa yaşıyorum dün bir kere daha oldu.
Açıldıktan 10-11 saat sonra oluyor.

Şimdi ilk olarak 8GB RAM'im vardı, üstüne 8GB RAM daha ekledim ama ikisinin frekansları farklı.

BIOS'tan baktığımda ikisi de 2933 MHz değerinde kendini çalıştırmayı başarıyor. Voltaj problemi olabilir belki ama emin değilim. Voltaj problemi olsa baştan kapanmaz mı?

Harddiskin üstüne yük bindiğinden korkuyorum ayrıca bu aralar fanlar jet hızında çalışmaya başladı. PC'nin bütün elektriğini söktüm.

Acaba RAM'den kaynaklı bir sorun var? Aynı marka RAM'ler, 3200 biri 3600 MHZ 10-11 saat sorunsuz çalışıyorlar da. Ondan sıkıntı çıkartıyor olabilirler mi?
Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kapanmalar sıcaklıkdan olabilir size önerim fan temizliği ve termal macun. Bir de Memtest86 ile RAM testi yapmanız RAM'lerde sorun varsa çıkar burada. Aşağıdaki videodan nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hemen probleme gireyim bilgisayarım belirli bir saatten sonra donuyor donduktan sonra resetliyorum. Açmaya çalıştığımda kendini kapatıp açmayı tekrarlıyor. İlk defa yaşıyorum dün bir kere daha oldu.
Açıldıktan 10-11 saat sonra oluyor.

Şimdi ilk olarak 8 GB RAM'im vardı, üstüne 8 GB RAM daha ekledim ama ikisinin frekansları farklı.

BIOS'tan baktığımda ikisi de 2933 MHz değerinde kendini çalıştırmayı başarıyor. Voltaj problemi olabilir belki ama emin değilim. Voltaj problemi olsa baştan kapanmaz mı?

Harddiskin üstüne yük bindiğinden korkuyorum ayrıca bu aralar fanlar jet hızında çalışmaya başladı. PC'nin bütün elektriğini söktüm.

Acaba RAM'den kaynaklı bir sorun var? Aynı marka RAM'ler, 3200 biri 3600 MHz 10-11 saat sorunsuz çalışıyorlar da. Ondan sıkıntı çıkartıyor olabilirler mi?
Cevaplarınızı bekliyorum.

Muhtemelen açıldıktan 10 11 saat sonra ısınma problemleri nedeniyle yavaşlıyor olabilir kasanın fotoğrafını ve bilgilerini verirseniz teori ve tahmin yürütmemiz daha rahat olacak.

Muhtemelen açıldıktan 10 11 saat sonra ısınma problemleri nedeniyle yavaşlıyor olabilir kasanın fotoğrafını ve bilgilerini verirseniz teori ve tahmin yürütmemiz daha rahat olacak.
Hemen veriyim
Ram:2x8 GB Ripjaws biri 3200 mhz diğeri 3600
Ekran Kartı:GTX 1050 Ti
Psu:450W
İşlemci:Ryzen R3 1300X
Anakart:ASUS B350M
Cpu fanı ve bitanede ek fanı var
Sizce Ramden kaynaklı oluşabilen bir durum opmuş olabilirmi onuda cevaplarsanız sevinirim?
Ayrıca yavaşlama değilde direk donuyor arkadaki işlemler devam ediyor örneğin discorddaydım ses gelmeye devam etti arkadaşlarım sesi falan benim sesim gitmiyrodu ama galiba kapattım bilgisayarı açmaya çalışınca kendi kendini resetlemeye açıp kapamaya başladı şimdi şuanda çalışıyor ama baya korkuyorum birşey olucak diye uzun süre sonra kilitleniyor

Hemen veriyim.
RAM: 2x8 GB Ripjaws biri 3200 MHz diğeri 3600.
Ekran kartı: GTX 1050 Ti.
PSU: 450W.
İşlemci: Ryzen R3 1300X.
Anakart: ASUS B350M.
CPU fanı ve bir tanede ek fanı var.
Sizce RAM'den kaynaklı oluşabilen bir durum opmuş olabilir mi onu da cevaplarsanız sevinirim?

Ayrıca yavaşlama değil de direk donuyor arkadaki işlemler devam ediyor örneğin discorddaydım ses gelmeye devam etti arkadaşlarım sesi falan benim sesim gitmiyrodu ama galiba kapattım bilgisayarı açmaya çalışınca kendi kendini resetlemeye açıp kapamaya başladı şimdi şu anda çalışıyor ama bayağı korkuyorum bir şey olacak diye uzun süre sonra kilitleniyor.

PSU çok düşük 500W veya 600W'luk PSU alın ve PSU'da ucuza mı kaçtın çoğu kullanıcı gibi ve PSU'nun bir sertifikası var mı eğer yoksa elektrik kesintisinde kasada mangal yapma ihimaliniz var.

PSU çok düşük 500W veya 600W'luk PSU alın ve PSU'da ucuza mı kaçtın çoğu kullanıcı gibi ve PSU'nun bir sertifikası var mı eğer yoksa elektrik kesintisinde kasada mangal yapma ihimaliniz var.
PSU mun sertifikası var şuana kadar hep çalışıyordu zaten 2 senedir kullanıyorum aertifikalı ve sıkıntısız bir PSU m var kesintilerde hiçbir sorun çıkartmadı şuana kadar benim şuanda merak ettiğim tek şey sorunun ne olduğu PSU nun kaç Watt olduğunu sorgulamak değil ramler zaten çok az yemiyormu 1.5 1.65 W gibi bi değer yiyorlar PSU için hiçbirşey 2 senedir kullanıyorum zaten dediğim gibi 1.5W lık bir yükleme sıkıntı yapmış olamaz bence

PSU'mun sertifikası var şuana kadar hep çalışıyordu zaten 2 senedir kullanıyorum aertifikalı ve sıkıntısız bir PSU m var kesintilerde hiçbir sorun çıkartmadı şuana kadar benim şu anda merak ettiğim tek şey sorunun ne olduğu PSU'nun kaç Watt olduğunu sorgulamak değil RAM'ler zaten çok az yemiyor mu 1.5 1.65 W gibi bir değer yiyorlar PSU için hiçbir şey 2 senedir kullanıyorum zaten dediğim gibi 1.5W'lık bir yükleme sıkıntı yapmış olamaz bence.

Sıkıntı yapmış olabilir ama RAM'lar bana düşük geldi raminizi yükseltin bence.

Kapanmalar sıcaklıkdan olabilir size önerim fan temizliği ve termal macun. Bir de Memtest86 ile RAM testi yapmanız RAM'lerde sorun varsa çıkar burada. Aşağıdaki videodan nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı