Bilgisayar kendini yeniden başlatıyor

Deepmanss

Femtopat
Daha fazla  
Sorunu tam olarak anlamanız için olan her şeyi en başından yazıyorum.
1-2 gündür PC'yi açarken kendini restartladigini fark ettim ama açılıyordu. Açıldıktan sonra sorun olmuyordu. Aynı şekilde kapatırken bilgisayarı kapat bastığımda kendini restart atıyordu ve 1-2 kere mavi ekran yedigimi hatırlıyorum. Daha bilgisayari açmaya çalıştığımda sürekli kendini restartlamaya başladı. Kasada böyle bir durum gerçekleşmiyor ekran da gerçekleşiyor şifremi yazacağım yere kadar gelmiyor PC. Format atmayı denedim format atarken restart atiyor. BIOS girince herhangi bir şekilde restart durumu olmuyor ne denesem çözemedim. RAM'leri silip tekrar taktim olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bende de benzer bir sorun olmuştu, harddiskten kaynaklanıyormuş. Eğer elinde varsa farklı bir ssd ya da harddisk takıp onunla çalıştırmayı dene. Belki problem çözülür.

Screenshot_2.png

Ekran kartından bahsetmiyoruz. Ayrıca farkındaysanız sorununuzu çözmeye çalışıyoruz. Aşırı ısınmadan dolayı sistem reset atıyor olabilir.

Eki Görüntüle 889806

Ekran kartından bahsetmiyoruz. Ayrıca farkındaysanız sorununuzu çözmeye çalışıyoruz. Aşırı ısınmadan dolayı sistem reset atıyor olabilir.
Bir çok oyunda sıcaklık değerlerine baktım aşırı bi sıcaklık yoktu zaten kapağı açık tutuyorum kasayı aynı şekilde msi afterburnerdan sürekli sıcaklık değerlerine bakıyorum yanma tarzı gibi bir durum olduğunu düşünmüyorum. İşlemci çalışıyor zaten bilgisiyarda
Eki Görüntüle 889806

aynı şekilde işlemciyle kullandığım ekran kartı yüksek seviye bi ekran kartı olsaydı o zaman sıvı soğutma gerekebilirdi ama rx 590, ryzen 9 3900x için çok yüksek bir seviyeli ekran kartı değil.

Hayır onu demiyorum yanlış anladınız. Bu tür sorunlar hakkında konu açıldığında sistemin paylaşılmamasından bahsediyorum.

Boşta ve yük altında olan değerler nedir? Sıvı soğutma kullanıyor musunuz?

Anladım. Kusura bakmayın.
Bilgisayarın içinde bir şey kapanmıyor değişiklik olmuyor neden PSU ile alakalı olsun?

Kendini başlatması PSU'nun sıkıntılı olduğuna işaret olabilir.

Geri
Yukarı