Bilgisayar Kilitleniyor

ilker_》

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
İç Mimar
Merhaba ben sonunda sistemi kurdum ama 3 kere PC çöktü birinde mavi ekran diğerleri direkt kitlenme eski bilgisayarımda yıllardır bu sorunu çekiyordum ben donanımsal diyordum ama yeni topladığım sistemde eski sistemden sadece SSD-HDD-ve ekran kartını taktım SSD'de sorun yok hard diskde de yok ekran kartını tam yükte her testi yaptım onda da gözükmüyor bu lanet sorun neden kaynaklı olabilir? Olay 41 olarak araştırıyorum sorun donanımsal gösterıyorlar genel ama hiçbir donanımda sıkıntı yok ve yıllardır bu sorun var neden olabilir?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    23,9 KB · Görüntüleme: 68
  • WhatsApp Image 2020-05-12 at 17.57.49.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-12 at 17.57.49.jpeg
    83 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Burada ki yöntemi daha önce hiç görmedim zaten okurken bile sıkılıp bıraktım çok zahmetli görünüyor, aynı sonuca ulaşıyor mudur bilemiyorum açıkçası. Dediğim gibi tarif ettiğimin birçok defa birçok soruna çözüm olabileceğini gördüm. Önlem amaçlı da yapılmasını tavsiye ediyorum kendimde mutlaka yapıyorum.

Bu işlemler sırasında HDD yi takmadiysaniz şimdi sorunun HDD olmadigindan emin olunuyor. Aynı şeyi SSD için söylemek zor, bunun içinde HDD takılıyken SSD takılı değilken test yapmak gerekiyor. Dediğim gibi nokta atışı sorun bulmak zor, en azından benim için öyle, deneme yanılma şart.

İşlemci fanını söküp, vidaları sıkmayacak şekilde monte eder misiniz? Yani fazla sıkmadan monte edin. Elinizde başka PSU var mı? Anakart üzerinde herhangi bir ışık yanıyor mu? CPU vs gibi

Merhaba ben sonunda sistemi kurdum ama 3 kere PC çöktü birinde mavi ekran diğerleri direkt kilitlenme eski bilgisayarımda yıllardır bu sorunu çekiyordum ben donanımsal diyordum ama yeni topladığım sistemde eski sistemden sadece SSD-HDD-ve ekran kartını taktım SSD'de sorun yok hard diskde de yok ekran kartını tam yükte her testi yaptım onda da gözükmüyor bu lanet sorun neden kaynaklı olabilir? Olay 41 olarak araştırıyorum sorun donanımsal gösterıyorlar genel ama hiçbir donanımda sıkıntı yok ve yıllardır bu sorun var neden olabilir?

Ben yapsam yerim 1 saat susturmayı.

Geri
Yukarı