Bilgisayar kısa devre yaptı

NureddinCan

Centipat
Arkadaşlar bilgisayar anakartına yanlış kabloyu yanlış sokete bağladım ve kapandı. Şimdi Power tuşuna basıyorum ama açılmıyor. Ne yapmam gerek?

High Power 750Watt +80 Bronze sertifikalı PSU.
16 GB DDR4 tek slot RAM.
Z270 SLI Plus anakart
MSI Gaming X RX480 8 GB
i5 7400.

Hangi kabloyu söküp hangi sokete taktığınızı daha açık bir şekilde belirtmeden yardımcı olmamız mümkün değil. Daha detaylı anlatmayı deneyin ya da görsel yükleyin.

Şimdi öncelikle bir bardak soğuk su iç ve de kabloyu doğru yere taktığından emin olup tekrar start düğmesine bas.

Ram ekran kartı gibi parçaları çıkarın geri takın öyle deneyin sorun devam ederse yüksek ihtimalle anakart mosfetleri cortlamış olabilir ayrıca hangi kabloyu yanlış taktınız? powerdan gelen kabloları yanlış takamazsın ekran kartı kablosu 24 pin kablosu birde işlemci kablosunu takacaksın gidip de ekran kartı kablosunu işlemci yerine takamazsın çünkü o yuvaya girmez.

Jusb1 diye bir soket çok büyük bi soket değil ya onun yüzünden yanacağını düşünmüyorum. Alt tarafta audio nun solundaki
Reis korkutmayın ya küçük kablo, inşallah bozulmamıştır.
Ayrıca yanık kokusu vesaire hiçbir şey gelmedi. Normal kapanma gibi kapandı direk.
Şu bilgisayarı yapın 55 tl lik istediğiniz oyunu atarım, yeterki düzelsin.

Dosya Ekleri

• 15863856339302190488854597712808.jpg
    15863856339302190488854597712808.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 662
Sizin bir gönderinizi Facebook grubunda görmüş olabilirim( emin değilim ). Anakart üzerindeki bütün kabloları sökün. Sadece CPU güç bağlantısı, 24 Pin kablosu ve ekran kartınızın güç bağlantısı bağlı olsun, diğer tüm kabloları söküp çalıştırın.

Geri
Yukarı