Bilgisayar komutları geç algılıyor

Specialagent58

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle bu sorundan neredeyse 1 buçuk 2 yıldır muzdaribim. Sistemim Windows 10 ve bilgisayarım genel olarak her yerde yerde basılan tuşu sanki olması gerekenden 2 3 salise geç algılıyor. Yani örneğin GTA 5'de a ya basınca araba biraz sonra dönüyor veya adam hareket ediyor yani hissedilen bir şey bastığım gibi algılamıyor bilgisayar komutu sadece oyunda değil her şeyde genel olarak böyle o kadar sinir bozucu bir sorun ki ve şöyle bir şeyin altını çizmek istiyorum 3 4 ay önce format atmıştım tekrar ve Windows Update güncellemelerini yapmadan bu sorun yoktu ortada devre dışı bırakmıştım ancak ne olduysa sistem Windows Update'yi aktif etmiş ve güncelleme yapmış bilgisayara ve geç algılama sorunu yine oluştu şimdi yine format atmak istemiyorum çünkü resmen sistem kendisi tekrar Windows Update'i aktif ediyor güncelleme yapmadan kullanamıyorum bilgisayarı böyle de bir şeui var gerçejten neden olur böyle bir şey bilmiyorum virüs taraması fazlasıtla yaptım virüs de yok...

Arkadaşlar öncelikle bu sorundan neredeyse 1 buçuk 2 yıldır muzdaribim. Sistemim Windows 10 ve bilgisayarım genel olarak her yerde yerde basılan tuşu sanki olması gerekenden 2 3 salise geç algılıyor. Yani örneğin GTA 5'de a ya basınca araba biraz sonra dönüyor veya adam hareket ediyor yani hissedilen bir şey bastığım gibi algılamıyor bilgisayar komutu sadece oyunda değil her şeyde genel olarak böyle o kadar sinir bozucu bir sorun ki ve şöyle bir şeyin altını çizmek istiyorum 3 4 ay önce format atmıştım tekrar ve Windows Update güncellemelerini yapmadan bu sorun yoktu ortada devre dışı bırakmıştım ancak ne olduysa sistem Windows Update'yi aktif etmiş ve güncelleme yapmış bilgisayara ve geç algılama sorunu yine oluştu şimdi yine format atmak istemiyorum çünkü resmen sistem kendisi tekrar Windows Update'i aktif ediyor güncelleme yapmadan kullanamıyorum bilgisayarı böyle de bir şeui var gerçejten neden olur böyle bir şey bilmiyorum virüs taraması fazlasıtla yaptım virüs de yok...
Yazarken Klavyede de yapıyor mu?

Sistemim:
Nvidia Gtx 1050 ti
Sisteminiz nedir? Klavye değişip denediniz mi?
Nvidia gtx 1050 ti
İntel core i5 3470 cpu 3.20 ghz
8 gb ram ddr3
Ecs h61h2-m17 anakart
Windows 10 pro
400 w(sanırım) power (600 de olabilir)
450 gb hdd
60 hz monitor casper

HDD kaç yıllık? Eğer eski ise SSD alıp temiz format atın.
2012 de hazır aldığım bir bilgisayar. Hdd de o zamandan yani 450 gb toplam.
Yazarken Klavyede de yapıyor mu?
Yapıyor her yerde yapıyor :( yani neden... Bir de oyunlarda 2 senedir bir an duraklayıp devam etmesi var kasma değil takılma yani
Sorunu bilmiyorum ama donanımsal olmadığı güncellemeden sonra bozulduğundan belli.
Ben şöyle düşünüyorum güncelleme ağırlığından işlemci vb. bir parçası zorlanıyor olabilir mi yani bu şekilde donanımsala kaçıyor olabilir mi acaba?
Sisteminiz nedir? Klavye değişip denediniz mi?
İlgisi olacağını sanmıyorum çünkü mouse ile de aynı
Sisteminizi yazın, işlemci yetişemiyor olabilir veya Sabit diskiniz yavaşlamış olabilir.
Bilmiyorum artık 60 hz monitor eskidi diye olabilir mi diye bile düşünüyorum :(

Bir sürücünüz Windows'un güncel versiyonuyla uyumsuz çalışıyor olabilir. Tüm sürücüler güncel mi? Chipset dâhil.
Format attıktan sonra anakartımın sitesinden hepsini indirip güncelledim ancak sitede en yüksek Windows 8 64 bit için driverlar var ve bir iki tanesi kurulmadı Bunlardan birisi chipset olabilir hata veriyor ve kurulmuyor bunlar acaba sitede Windows 10 olmadığı için daha güncel sürümleri var mıdır bunu bilmiyorum ve başka sitelerden yanlış bir şey yüklemeye de korkuyorum
Bir sürücünüz Windows'un güncel versiyonuyla uyumsuz çalışıyor olabilir. Tüm sürücüler güncel mi? Chipset dâhil.
Ve bu arada hazır güncelleme programları ndan Driver araştırması yaptım ve sitedeki leri kurmama rağmen yeni sürümleri çıkıyor diye hatırlıyorum yani bu dediğime geliyor olabilir ama yüklemedim diye hatırlıyorum ancak İstemeyerek de olsa yüklemiş de olabilirim Driver booster dan

Geri
Yukarı