Bilgisayar kullanmayı bilmeyen birisi bilgisayar mühendisi olabilir mi?

Türkiye'de gayet mümkün tabii ki ama ne düzeyde bir mühendis olacağınız size kalmış. Teknik olarak Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazanmak için TYT ve AYT'ye çalışmak yeterli. Üniversiteyi kazanınca da birkaç şey öğrenip fakülteyi bitirip diplomanızı elinizde tutup "Ben de mühendisim." diyebilirsiniz.

Yine de kaliteli bir eğitim için ön bilgi kesinlikle şart. Ben fakültede bilgisayara format atmasını bile bilmeyen gördüm, üzülüyorum böyle kişileri fakültede görünce. Tabii yine Türkiye'nin eğitim sisteminin yetersizliği yalnızca bu, başka bir şey değil.

Türkiye'de gayet mümkün tabii ki ama ne düzeyde bir mühendis olacağınız size kalmış. Teknik olarak bilgisayar mühendisliği bölümünü kazanmak için TYT ve AYT'ye çalışmak yeterli. Üniversiteyi kazanınca da birkaç şey öğrenip fakülteyi bitirip diplomanızı elinizde tutup "ben de mühendisim." diyebilirsiniz.

Yine de kaliteli bir eğitim için ön bilgi kesinlikle şart. Ben fakültede bilgisayara format atmasını bile bilmeyen gördüm, üzülüyorum böyle kişileri fakültede görünce. Tabii yine Türkiye'nin eğitim sisteminin yetersizliği yalnızca bu, başka bir şey değil.

Ortaokulda teknoloji tasarım ve bilgisayar dersi vardı ama tek bildiğim Microsoft uygulamalarını kullanmak bilgisayarda.

Yine de kaliteli bir eğitim için ön bilgi kesinlikle şart.

Bu doğru ancak,

Ben fakültede bilgisayara format atmasını bile bilmeyen gördüm, üzülüyorum böyle kişileri fakültede görünce. Tabii yine Türkiye'nin eğitim sisteminin yetersizliği yalnızca bu, başka bir şey değil.

Buna katılmıyorum. Ben de bilmiyordum, hâlâ bilmediğim çok şey var. Tamamiyle kendi merakım ve çabamla öğrenmeye çalışıyorum. Technopat ailesinin de çok yardımı oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklısınız hocam, bence bir insan format atmayı veya bir işletim sistemi yüklemeyi bilmiyorsa bir mühendis olmamalı.

Geri
Yukarı