Bilgisayar log kaydından nelere ulaşılır?

EceTd

Yoctopat
Katılım
15 Haziran 2021
Mesajlar
2
Online sınava gireceğim, bilgisayar log kayıtlarını inceleyeceklerini söylediler. Ne gibi bilgilere ulaşabilirler bu şekilde, bilgisayarıma taktığım aygıtları vs. görebilirler mi?
 

Vavien.

Terapat
Katılım
20 Aralık 2014
Mesajlar
11.705
Makaleler
6
Çözümler
251
Yer
İstanbul
Bu kadar az bilgiyle bir şey demek zor. Bize LockDown isimli bir program ile sınav yaptılra ve giydiğim donun rengine kadar her şeye hakim oluyordu. Windows'umu zor kurtardım.
Normal tarayıcıdan olacaktır muhtemelen. O kadar da fazla şeye erişemezler. Ama sen başka sekmeye, pencereye geçtiğinde anlayabilirler. Bu yüzden kamera yoksa başka cihazdan halllet ne yapacaksan.
 

LerFly

Centipat
Katılım
27 Ocak 2020
Mesajlar
616
Çözümler
3
Log dosyaları bildiğim kadarıyla günlük windowsta ki yaptığın işlemelerikayıt altına alır ccleaner ile silebilirsin. Sınavda gireceğin sistemi bilmediğim için windowsa erişip ağa bağlanan cihazalara bakma ihtimalli arka plandaki çalışan uygulamalar vs görebilirler. (Kullancakları sisteme göre değişir.)
 
KS
EceTd

EceTd

Yoctopat
Katılım
15 Haziran 2021
Mesajlar
2
Ekstra bir program yükletmeyecekler, sadece internet sitesi üzerinden sınava gireceğiz.
Log kayıtlarında bilgisayara bağladığımız aygıtları görebilirler mi merak ettiğim konu bu açıkçası. Sadece bir internet sitesi üzerinden, herhangi bir program yükletmeden bunu yapabileceklerini zannetmiyorum ama detaylı bilgisi olan var mı?
 
Son düzenleme:

Vavien.

Terapat
Katılım
20 Aralık 2014
Mesajlar
11.705
Makaleler
6
Çözümler
251
Yer
İstanbul
Log kaydı diye seni kandırıyorlar. Log zaten kayıt demek. Bundan anlayan adam log kaydı demez. Tarayıcının erişebildiği şeylere bakarlar. Amaç korkutmak, olabilecekleri kadar katı olacaklarını bile sanmıyorum ama dediğim gibi, başka cihaz kullan.
 

Yeni konular

Yukarı