Bilgisayar Montajının Ardından Ne Yapılır?

Ali-Yıldırım

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Merhaba, bir konuyu merak ediyorum. Sistemi birleştirdik anakart, RAM, ekran kartı, her şey bir arada. Güç düğmesine bastık, bundan sonra ne yapacağız peki? Bildiğim kadarıyla BIOS kurulumu yani ayarları yapılır, ardından işletim sistemi kurulur. Yardımlarınızı bekliyorum.

BIOS ayarları çokta gerekli değil. İşletim sistemini kurarsın, ekran kartı sürücülerini ve diğer sürücüleri kurarsın ve oyunlarını indirip keyfine bakarsın:).

İşletim sistemini kur. Windows ve sürücü güncellemelerini yapman gerek. Daha sonra kullanacağın programları kurabilirsin. Yapacağın işlere göre değişir bu durum.

Merhaba, bir konuyu merak ediyorum. Sistemi birleştirdik anakart, RAM, ekran kartı, her şey bir arada. Güç düğmesine bastık, bundan sonra ne yapacağız peki? Bildiğim kadarıyla BIOS kurulumu yani ayarları yapılır, ardından işletim sistemi kurulur. Yardımlarınızı bekliyorum.
SSD var mı? Var ise Windows'u, favori oyunlarını ve diğer önemli uygulamaları oraya indir. Resim felan küçük boyutlu uygulamaları ise (varsa) HDD'ye kur. Yani GTA 5'i gidip HDD'ye, GTA San Andreas'ı da gidip SSD'ye kurarsan olmaz, tamam mı kardeş? (y)

Ben de kendi tecrübe mi aktarayım sana. :)

Benim gibi ilk kez bilgisayar toplayıp ilk kez masaüstü bilgisayar kullanacaksan, Windows'u kurduktan sonra, Chrome indirmek için internete girmeye çalışırsın giremezsin. Anakartla birlikte gelen CD'deki LAN sürücülerini yüklemen gerekiyor internet bağlantısı için. (Ya da anakartının web sitesinden sürücüleri indirebilirsin.) İnternete girebildikten sonra her şeyi güncellersin. :)

Biraz komik olmuş olabilir, ne yapalım acemilik işte. :ROFL:

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı