Bilgisayar mühendisi ne yapar?

Thrian

Hectopat
Şu ana kadar ne olmak istiyorsun dediklerinde bilgisayar mühendisi diyordum fakat yakın ve başarılı bir abim bilgisayar mühendisi ne yapar, neden bilgisayar mühendisi olmak istiyorsun, mesela neden gemi kaptanlığı değil de bilgisayar mühendisliği gibi sorular sordu ve gerçekten tatmin edici cevaplar veremedim. Bilgisayar mühendisliğinin iyi ve kötü yanları nelerdir? Bilgisayar mühendisleri ne yapar? Sadece bu konuda bilgili kişiler yazarsa sevinirim.

Gordugum kadariyla `ne yapar?` sorusuna cevap icin pek cok benzer konu var forumda, epey guzel sekilde de anlatilmis.

Iyi ve kotu yani olarak dusunecek olursak:
+ Remote calisma olanagi
+ Yurtdisinda is bulma kolayligi
+ Sektordeki yazilimci eksikligi sebebiyle aranan elaman olmak, guzel bir is ortami
- Her gun ekrana bakip saatlerce didindikten sonra butun sorunun bir tek virgul oldugunu farketmek
- Nispeten asosyal bir cevre
- Ogrenmesi gereken cok fazla sey olmasi, sektorun surekli gelismesi, surekli kendini gelistirmek zorunda olmak (Bu kisiden kisiye arti olarak da sayilabilir nitekim benim acimdan eglenceli olmasini sagliyor)

Meslek seciminin sebebi sadece para ise tekrar dusunmeni oneririm, bu motivasyon ile cok ilerleyebilecegini dusunmuyorum. Benim gordugum ve cok iyi diye nitelendirdigim insanlarin hepsi isini severek yapan insanlar.

Gordugum kadariyla `ne yapar?` sorusuna cevap icin pek cok benzer konu var forumda, epey guzel sekilde de anlatilmis.

Iyi ve kotu yani olarak dusunecek olursak:
+ Remote calisma olanagi
+ Yurtdisinda is bulma kolayligi
+ Sektordeki yazilimci eksikligi sebebiyle aranan elaman olmak, guzel bir is ortami
- Her gun ekrana bakip saatlerce didindikten sonra butun sorunun bir tek virgul oldugunu farketmek
- Nispeten asosyal bir cevre
- Ogrenmesi gereken cok fazla sey olmasi, sektorun surekli gelismesi, surekli kendini gelistirmek zorunda olmak (Bu kisiden kisiye arti olarak da sayilabilir nitekim benim acimdan eglenceli olmasini sagliyor)

Meslek seciminin sebebi sadece para ise tekrar dusunmeni oneririm, bu motivasyon ile cok ilerleyebilecegini dusunmuyorum. Benim gordugum ve cok iyi diye nitelendirdigim insanlarin hepsi isini severek yapan insanlar.
Hocam tsbiki para değil. Tıp mı bilgisayar mühendisi mi deseniz direk bilgisayar mühendisi derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı