Bilgisayar mühendisleri ile röportaj yapmak

Daha fazla  
Merhaba sayın Technopat kullanıcıları. Lise son sınıfım. Bulunduğum şehirde Bilsem'de proje yapmamız gereken yılmış, hoca da dergi hazırlama projesine girişelim dedi. Görev listesi gösterildi, röportaj için ben seçildim. Farklı bilgisayar mühendisleri ile röportaj yapmam gerekli. Technopat'ın benim için çok güzel bir kaynak olabileceğini düşündüm. Forumdaki bilgisayar mühendisleri onlara ulaşabileceğim herhangi bir şey bırakırsa mutlu olurum. Bu proje benim için önemli, mezun olmamı sağlayacak. Ayrıca bilerek böyle bir röportaj konusu istedim, çünkü bilgisayar mühendisliği istiyorum. Ben de bilgileneceğim bu sayede.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşinize yarıyorsa bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Ek olarak bitirdiğinizde burada paylaşırsanız güzel olur.

İşinize yarıyorsa bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Ek olarak bitirdiğinizde burada paylaşırsanız güzel olur.
Aslında öğrenciler de olabilir belki, okudukları yerlerin güncel eğitim durumlarını sorabilirim. Dergi hazırlanınca paylaşmayı çok düşünmüyorum ama özelden atabilirim.

Sana istersen bölümün zorluğunu anlatayım: (Gittiğin üniversite'ye göre değişir ama çoğunluk böyle) sana Python'u anlatıyorlar, anladın, anladın, anlayamadın o zaman geçmiş olsun büte kaldın.

Bizim Bilsemde 9.Sınıfta başladılar projeye sizde biraz geç değil mi?
Ben bu yıl proje oldum, çünkü 5. sınıfta başladım Bilseme.
Sana istersen bölümün zorluğunu anlatayım: (Gittiğin üniversite'ye göre değişir ama çoğunluk böyle) sana Python'u anlatıyorlar, anladın, anladın, anlayamadın o zaman geçmiş olsun büte kaldın.
Zorluklarından korkmuyorum. Yapabileceğimi biliyorum.

Katılmıyorum. Python kodlamaya giriş için anlatılıyor. Bilgisayar mühendisliğinin içeriği kodlamak değil. Bu iş için üniversiteye bile gitmeye gerek yok.

Bilgisayar mühendisi olduğun zaman anında gelen özellikleri anlatayım o zaman;
1-Elektrik çarpmalarına karşı dayanıklılık,
2-ınsanlarla anında çok samimi olmak,
3-Akrabaların sürekli bilgisayar ya da telefonu kastığında çağırmaları,
4-Yedek donanımları beklerken sabır taşı olmak,
5-4 gün üst üste sabahlamak,
6-Sürekli inovasyon kelimesinin kafanda yankılanması,
7-AMD marka GPU ile NVIDIA marka GPU'yu SLI yapabilme (tamam bu abartıydı :D)
Katılmıyorum. Python kodlamaya giriş için anlatılıyor. Bilgisayar mühendisliğinin içeriği kodlamak değil. Bu iş için üniversiteye bile gitmeye gerek yok.

Python için TCK defteri gibi notlar vermeleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı