Bilgisayar Mühendisliği, birinin yanına girilip öğrenilecek bir şey mi?

Muhendislik usta cirak olayi degil. Formal egitim alman gerek, ustanin teki isi gostererek ogreniyorsan o muhendislik degil ameleliktir. Problem cozme biciminin, dusunme seklinin ve yazilimsal konulara yaklasiminla ilgili bir mevzu bu, usta cirak konseptine indirgenemez, indirgenebilecegini dusunen de muhendis degildir.

Muhendislik usta cirak olayi degil. Formal egitim alman gerek, ustanin teki isi gostererek ogreniyorsan o muhendislik degil ameleliktir. Problem cozme biciminin, dusunme seklinin ve yazilimsal konulara yaklasiminla ilgili bir mevzu bu, usta cirak konseptine indirgenemez, indirgenebilecegini dusunen de muhendis degildir.
Muhasebeci abim var, gir birinin yanına öğren diyo sanıyor ki adam beni yanına alacak bak burası böyle şurası şöyle diyecek. Kendi işi gibi kağıtlarla ve bri kaç basit programla yapılacağını, öğrenilebileceğini zannediyor.

Hiçbir bilgin olmadan, seni işe almazlar. JR. pozsiyonu için bile şuan insanların beklentileri çok yüksek. CV attın, bir şekilde kabul ettiler diyelim. Bir sonraki mülakat aşamasında kalırsın zaten.

Genelde bu sıra ile işe alınıyor.
CV - Ön Görüşme - Case Aşaması - Teknik Mülakat - Duruma göre 2. Teknik Mülakat

Muhasebeci abim var, gir birinin yanına öğren diyo sanıyor ki adam beni yanına alacak bak burası böyle şurası şöyle diyecek. Kendi işi gibi kağıtlarla ve bri kaç basit programla yapılacağını, öğrenilebileceğini zannediyor.
O iş anca sen temelini oluşturursan olur, zorunluluk altına girdiğinde ögrenmen daha kolay olur sana proje kitlerler sürekli kendini geliştirirsin. Ancak öğrenme konusu yine sana kalıyor birilerini izleyerek olacak iş değil maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı