Bilgisayar mühendisliği için biyoloji gerekli mi?

Yer
Trabzon
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.

Ben bu biyolojiden nefret ediyorum gerçekten. Yapamıyorum, dinleyemiyorum, anlamıyorum...

Ben ileride bilgisayar mühendisliği istiyorum. Fizik iyi, kimya da idare eder. Geçerim yani, sorun olmaz. Ama biyoloji dersi baş belası oldu bana. Bu dersin sayısal ile ilişkisini de çözemedim, Full ezber.

Kısacası bana ileride biyoloji lazım olur mu, üniversitede vs?

Lisede ben de senin gibiydim, muhtemelen yanlış öğretiliyor ya da zorla öğretilmeye çalışılıyor. Canlı bilimi çok keyifli bir derstir, en basitinden kendi oluşumunu, sistemlerinin nasıl çalıştığını kavratır. İleride mesleki açıdan lazım olmaz (genel kültür hariç), çok kasmana gerek yok ama gelecek biyoteknolojiler için bir yatırım olabilir.

Lisede ben de senin gibiydim, muhtemelen yanlış öğretiliyor ya da zorla öğretilmeye çalışılıyor. Canlı bilimi çok keyifli bir derstir, en basitinden kendi oluşumunu, sistemlerinin nasıl çalıştığını kavratır. İleride lazım olmaz, çok kasmana gerek yok.
Teşekkürler ya. 30 aldım sınavdan da biraz sinirlendim :). Hoca çok karışık anlatıyor. Hiç bir şey anlamıyorum. Kitaba bakıyorum soru yok, hep ezber. Ama sınava bir giriyorum saçma sapan şeylere çıkıyor.

Sorun "YKS'de biyoloji çözmek gerekiyor mu?" ise, fenden fizik ve kimya kasarsan biyolojiye gerek olacağını düşünmüyorum zaten bilgisayar mühendisliği alanı ağırlık olarak matematiktir. Onun dışında ileriki hayatında biyolojı ile karşılaşman çok zor.

Teşekkürler ya. 30 aldım sınavdan da biraz sinirlendim :). Hoca çok karışık anlatıyor. Hiçbir şey anlamıyorum. Kitaba bakıyorum soru yok, hep ezber. Ama sınava bir giriyorum saçma sapan şeylere çıkıyor.

Ben 11.Sınıfım YouTube Selin Hoca'dan izle çok anlaşılır ve akılda kalıcı şekilde anlatıyor hatta kitapları da çıkmış direkt kitap üzerinden takip edebilirsin hocayı onun aldığı notları da alırsın.

Kitaplar için de videosuna bakabilirsin yine.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı