Bilgisayar mühendisliği için laptop önerisi

Bütçe
Sınır yok şu an beni rahat mezun etsin yeter.
MacBook Pro 23K i9 işlemcili olanı ikinci el düşünmüyorum pek ASUS zenbook düşünüyorum fakat ekran kartı MX diye kararsızım Unity oyun programlama için sıkıntı yaratır mı?
Bütçe sınırlaması yoksa i7-10750H ve RTX 2060+ bilgisayarlara bakmanızı öneririm. Marka tavsiyem ise MSI’dır.

HP Omen 15-EK0004NT Intel Core i7 10750H 32 GB 1TB SSD RTX2070 fredoos 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar 3A696EA.
HP Omen 15-EK0004NT Intel Core i7 10750H 32GB 1TB SSD Fiyatı

Bunlar oyun bilgisayarı olduğu için batarya ile kullanmak çok zor oluyor Monster vardı o yüzden iade ettim memnun kalmadım oyun bilgisayarlarının genel problemi batarya ve sıcaklık sorunu.

Oyun geliştiricisi / bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak tavsiyem ortalama da olsa ekran kartı olan bir bilgisayara yönelmen. Özellikle hazırlık okuyorsan çok boş vaktin oluyor ve oyunlara bakış açın değişebiliyor. Günün birinde oyun oynamak istersen sıkıntı yaşatabilir onboard grafik birimli bilgisayarlar. Öte yandan oyun geliştirilmek için oyun oynamak bulunmaz bir ilham kaynağı. Bu açıdan da tavsiye ederim. 16 GB Rame ve çok çekirdekli işlemcilere yönelmek de sana bir artı olur.

MacBook Pro 23K i9 işlemcili olanı ikinci el düşünmüyorum pek ASUS zenbook düşünüyorum fakat ekran kartı MX diye kararsızım Unity oyun programlama için sıkıntı yaratır mı?

Bunlar oyun bilgisayarı olduğu için batarya ile kullanmak çok zor oluyor Monster vardı o yüzden iade ettim memnun kalmadım oyun bilgisayarlarının genel problemi batarya ve sıcaklık sorunu.
i9 işlemcili olanı almak zorunda değilsin. Ayrıca i9 işlemcili ZenBook yerine i7 işlemcili MacBook tavsiyemdir.
Hor gördüğün için teşekkürler. Bu arada MacBook şu anda kıyaslandığı bilgasayarı araştırıp öğrenirsin umarım ama zaman yoktur zaten boş ver.
Hor görmek gibi bir amacım asla olmadı. Öyle bir insan da değilim. Sadece bu meslek ile alakalı detayları bilmeden MacBook'a öcü gibi yaklaşmana, önyargılı davranmana gerek olmadığını anlatmaya çalıştım.

Oyun geliştiricisi / bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak tavsiyem ortalama da olsa ekran kartı olan bir bilgisayara yönelmen. Özellikle hazırlık okuyorsan çok boş vaktin oluyor ve oyunlara bakış açın değişebiliyor. Günün birinde oyun oynamak istersen sıkıntı yaşatabilir onboard grafik birimli bilgisayarlar. Öte yandan oyun geliştirilmek için oyun oynamak bulunmaz bir ilham kaynağı. Bu açıdan da tavsiye ederim. 16 GB RAM'e ve çok çekirdekli işlemcilere yönelmek de sana bir artı olur.

Şu zamana kadar oynayacağım kadar oynadım artık zevk almıyorum oyunlardan o yüzden yoksa çekerim oyun laptopu ama işte dediğim gibi.
İ9 işlemcili olanı almak zorunda değilsin. Ayrıca i9 işlemcili zenbook yerine i7 işlemcili MacBook tavsiyemdir.

Hor görmek gibi bir amacım asla olmadı. Öyle bir insan da değilim. Sadece bu meslek ile alakalı detayları bilmeden MacBook'a öcü gibi yaklaşmana, önyargılı davranmana gerek olmadığını anlatmaya çalıştım.

Bilmiyorum MacBook fiyatları yüksek ve ekran biraz küçük geliyor nedense bunca zamandır masaüstü kullandığımdan.

Şu zamana kadar oynayacağım kadar oynadım artık zevk almıyorum oyunlardan o yüzden yoksa çekerim oyun laptopu ama işte dediğim gibi.
O zaman muhtemelen bağımsız oyun geliştireceksiniz. Bağımsız oyunlarda çok üst düzey grafikler mümkün olmuyor eğer peygamber sabrınız ve çok iyi bir çizim/blender yeteneğiniz yoksa. Dolayısıyla unity grafik birimini zorlama rahat kullanırsınız herhangi yeni nesil bir makine ile.

O zaman muhtemelen bağımsız oyun geliştireceksiniz. Bağımsız oyunlarda çok üst düzey grafikler mümkün olmuyor eğer peygamber sabrınız ve çok iyi bir çizim/blender yeteneğiniz yoksa. Dolayısıyla Unity grafik birimini zorlama rahat kullanırsınız herhangi yeni nesil bir makine ile.

O yüzden işlemci ve RAM yüksek tercih edeyim diyorum biraz ama ne alacağım bilmiyorum şu an 18K falan alabilir bütçe Max olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı